Manuel Pellegrini przyrzekł po meczu z Newcastle, że jego drużyna nie zrezygnuje z walki o siódme miejsce w tabeli na koniec sezonu Premier League.

– Nie poddamy się dopóki nie będziemy mieli matematycznych szans, aby to zrobić. Musimy skupić się na każdym meczu po kolei, teraz gramy z Cardiff i zobaczymy na koniec sezonu kto okaże się najlepszym zespołem w rywalizacji o siódme miejsce – wyznał Chilijczyk.

Sobota była wyjątkowym dniem dla fanów West Ham United, ponieważ oficjalnie wschodnia trybuna London Stadium została nazwana na cześć Billy’ego Bondsa.

– Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było nazwanie trybuny, a duża frekwencja fanów sprawiła, że wszyscy byli zadowoleni. Mecz zakończył się wygraną po dwóch golach absolwentów akademii i to był kompletny dzień. 

Po kolejnym świetnym występie Declana Rice’a, Pellegrini był bardzo zadowolony ze swojego młodego pomocnika.

– Declan jest młodym zawodnikiem, rozpoczyna swoją karierę i nadal musi pracować ciężko każdego dnia, słuchając rad starszych graczy, którzy mają więcej doświadczenia niż on. To pomoże mu w dalszym rozwoju.

– On jest kompletnym graczem, a ja powiedziałem w zeszłym tygodniu, że dla mnie w tej chwili jest najlepszym angielskim defensywnym pomocnikiem. Inną ważną rzeczą jest to, że chce się uczyć każdego dnia – zakończył 65-letni menedżer Młotów.