West Ham United poinformował na oficjalnej stronie klubu o przedłużeniu kontraktu z Nathanem Trottem. Utalentowany bramkarz związał się z Młotami do 30 czerwca 2022 roku.

20-latek rozegrał w tym sezonie 12 spotkań dla West Hamu U-23 w rozgrywkach Premier League 2 i Checkatrade Trophy.

– Podpisanie nowego kontraktu to świetny moment dla mnie. Kiedy pracujesz ciężko na treningach każdego dnia, starasz się wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafisz dla menedżera, a twoja praca zostaje zauważona to wspaniałe uczucie! – powiedział Trott

Urodzony na Bermundach golkiper dołączył do klubu w styczniu 2016 roku na polecenie byłego piłkarza Młotów Clyde’a Besta. Trott regularnie trenuje z pierwszym zespole The Irons. W minionym sezonie trzykrotnie zasiadał na ławce rezerwowych w spotkaniach Premier League.

Menedżer Młotów Manuel Pellegrini pokazał w tym sezonie, że będzie stawiał na utalentowaną młodzież z akademii klubowej. W tym sezonie swoje debiuty zaliczyli już Grady Diangana, Joe Powell, Conor Coventry, Xande Silva i ostatnio Ben Johnson.

– Pellegrini ma dobre relacje z młodymi zawodnikami. Rozmawiałem z nim wiele razy. On naprawdę dodaje nam odwagi. Mówi ci, żebyś był sobą i cieszył się futbolem i nie myślał zbyt dużo o innych sprawach. Wprowadził wielu młodych zawodników do pierwszego zespołu i dał im szansę. To wielki impuls dla innych młodych graczy. Daje to nadzieję, że mogą zrobić to samo.

20-latek opuścił ostatnie kilka tygodni z powodu kontuzji pachwiny, ale już jest z powrotem w treningu i celuje w grę w zespole U-23.

– Pierwszą najważniejszą rzeczą jest to, żebym pozostał w formie. Miałem kontuzję pachwiny, a teraz znów wchodzę w trening. Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać formę i będę grał dobrze, w pozostałych spotkaniach. 

– Chcę nadal trenować z pierwszym zespołem i stawać się coraz lepszym. Zobaczymy co się wydarzy w przyszłym sezonie, ale wiem, że muszę być gotowy na to co nadejdzie – zakończył reprezentant Anglii do lat 20.