Pomimo plotek, że Patrick Kelly już podpisał kontrakt lub że wybrał Sunderland zamiast West Hamu, młodzieniec z Irlandii Północnej przyleci dopiero dziś do Londynu.

Kelly zrobił wrażenie na wielu angielskich klubach podczas swojego przełomowego sezonu w irlandzkiej Premiership dla drużyny Orana Kearneya, a West Ham obserwował go już kilka razy.

Oczekuje się, że gracz sfinalizuje umowę w przyszłym tygodniu i wówczas transfer zostanie ogłoszony przez klub. Zawodnik jest bardzo utalentowany i będzie chciał zapewne dorównać swojemu rodakowi Callumowi Marshallowi, który w tym roku ma na swoim koncie imponujące występy w akademii Młotów.

Kelly podobno wybrał West Ham, a nie inne kluby, co pokazuje, że naprawdę czuje, że ma duże szanse na reprezentowanie seniorskiej drużyny w przyszłości. Jednocześnie wydaje się, że Młoty mają w głowie wyraźny plan na 17-letniego gracza.

Zdecydowanie będzie on pozyskany z perspektywą na przyszłość. Jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie był zawodnikiem pierwszego zespołu, ale ma szansę na awans do klasy seniorskiej w przyszłości.

Legendarna akademia Młotów przez lata „tworzyła” wysokiej jakości piłkarzy, a w zeszłym sezonie David Moyes dał szansę kilku młodym graczom w Lidze Europy

Niezawodny informator Młotów sugeruje, że na Kelly na pewno podpisze kontrakt z londyńskim klubem i wydaje się, że ogłoszenie może nastąpić w dowolnym momencie przed w przyszłym tygodniu.