West Ham United ogłosił, że ​​pomocnik  Patrick Kelly  podpisał nowy dwuipółletni kontrakt.

19-latek, który w zeszłym sezonie grał w drużynie U18, która zdobyła Puchar Anglii, podpisał nową umowę obowiązującą do lata 2026 roku.

Reprezentant Irlandii Północnej do lat 21, dołączył do Młotów w 2022 roku z klubu NIFL Premiership Coleraine i występował we wszystkich meczach drużyny Irons do lat 21 w tej kampanii.

Po przedłużeniu pobytu we wschodnim Londynie, Kelly ma teraz ambicję przedostania się do pierwszej męskiej drużyny, co jest jego celem.

Szczerze mówiąc, jestem wniebowzięty i zachwycony możliwością kontynuowania pracy w West Hamie  – stwierdził Kelly. Kiedy podpisałem tutaj kontrakt po raz pierwszy, powiedziano mi, że mój drugi profesjonalny kontrakt jest naprawdę realny do osiągnięcia – dobrze, że go mam.

Moim celem jest teraz przedostanie się do pierwszego składu West Hamu i debiut w lidze, pucharze czy europejskich rozgrywkach.

Dyrektor sportowy Mark Noble jest podekscytowany faktem, że Kelly podąża za innymi zawodnikami, wiążąc swoją przyszłość z klubem w tym sezonie

Od czasu podpisania kontraktu z klubem w 2022 roku Patrick ucieleśnia podstawowe wartości Akademii, takie jak ciężka praca, determinacja i pokora. Zaaklimatyzował się naprawdę dobrze, co było widać po jego występach na boisku, gdzie odegrał kluczową rolę w sukcesie drużyny do lat 18 w zeszłym sezonie, a w tym roku przeniósł się na poziom drużyny do lat 21.

Ten nowy kontrakt jest wyrazem wiary klubu w Patricka, ale także wyzwaniem i zachętą dla niego do kontynuowania rozwoju i udowodnienia, że ​​może wznieść się na kolejny poziom.

Teraz do Patricka – podobnie jak do innych młodych profesjonalistów, którzy podpisali nowe kontrakty w tym sezonie – należy dalsze okazywanie tego samego głodu, zaangażowania i determinacji, aby osiągnąć kolejny stopień w drabinie i wspiąć się jeszcze wyżej.

Nie możemy się doczekać, jak Patrick zareaguje na stojące przed nim wyzwanie – wszyscy tutaj bardzo go cenią i jesteśmy zachwyceni, że będzie kontynuował swoje postępy w West Hamie  United – powiedział Noble.

Autor: Dominika Krupińska