Darren England został mianowany sędzią powtórki meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii pomiędzy West Ham United i Bristol City.

Anglik poprowadzi mecz West Hamu na Ashton Gate we wtorek wieczorem, a ostatni raz prowadził mecz Młotów w Premier League w grudniu 2021 roku, zakończony wygraną 4:1 na wyjeździe z Watfordem. 38-latek był świadkiem remisu 1:1 Hull City z Birmingham City w trzeciej rundzie Pucharu Anglii w ubiegły weekend i jak dotąd w tym sezonie prowadził cztery mecze w Premier League.

Anglik ma także na swoim koncie dwa finałowe występy. Był sędzią finału play-off EFL League Two 2016/17 pomiędzy Blackpool a Exeter City, który Blackpool wygrał 2:1, oraz finału FA Youth Cup 2018/19, który Liverpool wygrał, pokonując Manchester City po rzutach karnych. Anglikowi w Bristolu będą asystowali James Mainwaring i Alex James.

Mainwaring to bardzo doświadczony asystent, który ma duże doświadczenie w Premier League i europejskich rozgrywkach UEFA. W tym sezonie wystąpił w 17 meczach Premier League.

W międzyczasie James współpracował z Mainwaringiem przy meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii pomiędzy Middlesbrough a Aston Villą – meczu, który Villa wygrała 1:0 – i jest stałym sędzią asystentem w lidze EFL. W tym sezonie sędziował przy 20 meczach Championship.

Istotną dla wtorkowego meczu informacją jest fakt, że VAR nie będzie działał podczas tego spotkania. Zostanie on zastąpiony technologią Goal Line.

Bristol City vs West Ham United
Emirates FA Cup, Powtórka Trzeciej Rundy, Ashton Gate, Wtorek 16 Styczen 2024, 7.45pm GMT

Sędzia: Darren England
Sędziowie Asystenci: James Mainwaring and Alex James
Sędzia Techniczny: Stephen Martin