Oświadczenie Premier League w sprawie bezpiecznego powrotu kibiców

Do 4000 kibiców będzie mogło uczestniczyć w meczach Premier League i Championship w obszarach niskiego ryzyka. Będzie to możliwe początkiem grudnia, kiedy obecna miesięczna blokada w Anglii zakończy się.

 

Stadiony w najbezpieczniejszych strefach powitają z powrotem 4000 kibiców. 2000 fanów będzie mogło uczestniczyć w meczach, jeśli region jest na poziomie 2. Wszyscy obecni na trybunach będą mieli dystans społeczny.

Gry będą nadal rozgrywane za zamkniętymi drzwiami w strefach najbardziej dotkniętych Covid-19, gdzie obowiązują najsurowsze ograniczenia.

Nowe poziomy zostaną ogłoszone w czwartek, ale na podstawie poziomów, do których lokowano obszary lokalne przed drugą blokadą, możemy zorientować się, jakie ograniczenia będą obowiązywać.

West Ham United reaguje po przemówieniu premiera Borisa Johnsona na temat powrotu kibiców na stadiony Premier League

Kibiców bardzo brakowało na meczach Premier League, dlatego z zadowoleniem przyjmujemy dzisiejsze zapowiedź premiera dotyczącą ich powrotu na stadiony. Naszą ambicją pozostaje współpraca z rządem w celu zwiększenia frekwencji na bardziej znaczących poziomach – czytamy w oświadczeniu.

Dopóki nie będzie to możliwe, wielu kibiców nie będzie mogło uczestniczyć w meczach. Nasze kluby będą nadal rozgrywać mecze ze stratami finansowymi.

Naszym priorytetem pozostaje uzgodnienie z DCMS i Sports Technology and Innovation Group, planu dotyczącego wydarzeń pilotażowych. One mogą pomóc naszym klubom w szybkim zwiększeniu ilości kibiców zgodnie z wytycznymi Urzędu ds. Bezpieczeństwa Obiektów Sportowych.   

 

Kluby Premier League mają udokumentowane osiągnięcia dążeniu do wysokich standardów bioasekuracji. Wierzymy, że możemy odegrać znaczącą rolę w rządowej inicjatywie wprowadzania szybkich zmian. 

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z rządem nad ich następnymi krokami – napisał zarząd West Ham.

West Ham United chce jak najszybszego bezpiecznego powrotu kibiców na stadion londyński. Klub przygotowuje się bardzo szczegółowo, współpracując z kibicami, partnerami stadionu i Premier League, postępując zgodnie z wytycznymi wydanymi przez rząd i Urząd ds. Bezpieczeństwa na boiskach sportowych.

Klub oczekuje dalszych informacji na temat wytycznych dotyczących Londynu po zamknięciu i będzie na bieżąco informował kibiców o rozwoju sytuacji na swojej stronie oraz w kanałach klubu.

 

West Ham

Pojemność stadionu: 60000

Pierwszy mecz po otwraciu dla kibiców 2 grudnia z Manchesterem United

Obecna strefa zagrożenia: 2

Prawdopodobnie liczba fanów, którzy będą mogli wziąć udział: 2000

West Ham Poland

FREE
VIEW