Ważność kontraktu Vladimíra Coufala upływa wraz z końcem czerwca przyszłego roku, aczkolwiek nadal nie wiadomo, czy Czech zostanie w Londynie na dłużej. Niedawne informacje Roshane’a Thomasa z The Athletic wprawiły fanów West Hamu w konsternację.

Vladimír Coufal na London Stadium sprowadzony został podczas latem 2020 roku. Młoty wykupiły obrońcę z jego rodzimej Slavii Praga za około 5 milionów funtów – zdaniem wielu, transfer ten w stosunku ceny do jakości można zaklasyfikować jako jeden z najlepszych interesów w historii klubu. Od momentu przeprowadzki na Wyspy Czech reprezentował The Hammers w łącznie 144 meczach, notując w tym czasie 10 asyst.

Coufal od samego początku uzyskał spore zaufanie ze strony kibiców. Słynny „Mad Vlad” jest ceniony za swoją waleczność, ambicję oraz oddanie drużynie. Dobre cechy dopełnia solidnymi występami z boku obrony, zarówno w formacji defensywnej, jak i podczas udziału w akcjach atakujących. Mimo jego pozycji w drużynie oraz dotychczasowych zasług, przedstawiciele West Hamu do tematu ewentualnej podwyżki podchodzą z lekkim dystansem. Przypomnijmy, że w styczniu władze zespołu aktywowały klauzulę w obecnej umowie Czecha, na mocy której została ona automatycznie przedłużona o kolejne 12 miesięcy.

Roshane Thomas z The Athletic poinformował, że rozmowy na linii piłkarz-klub toczą się od pewnego czasu, natomiast na horyzoncie nie widać żadnych przesłanek zwiastujących porozumienie. Coufal pobiera aktualnie wynagrodzenie w wysokości 35 tysięcy funtów tygodniowo, co czyni go jednym z najniżej opłacanych graczy w pierwszej drużynie. Kilka tygodni temu działacze z biur kadr Młotów zaproponowali mu nową, dwuletnią umowę – zawodnik oraz jego agent nie przystali na oferowane warunki, a decyzję uzasadnili oczekiwaniem bardziej adekwatnych, zbliżonych do pozostałych zarobków oraz dłuższym czasem trwania kontraktu.

Dziennikarz dodał, że w świetle niepewnej przyszłości Coufala zimą z West Hamem w tej sprawie skontaktował się nieokreślony zespół z Premier League. The Hammers planują podjąć dalsze negocjacje po zakończeniu trwającego sezonu, aczkolwiek 29-latek nie wyklucza, że latem będzie rozważać wszelkie napływające oferty. Jak przyznał sam zainteresowany, w styczniu 2023 wahał się nad opuszczeniem Londynu na rzecz Bayeru Leverkusen.

Vladimír Coufal w tym sezonie wystąpił w 36 spotkaniach i zaliczył 7 ostatnich podań.