Po dwutygodniowej przerwie na krajowej arenie spowodowanej ostatnim zgrupowaniem międzynarodowym w sezonie 2023/24, Hammers udadzą się w ten weekend na północ, mając nadzieję na kontynuację serii czterech meczów bez porażki w lidze. Zwycięstwo w tym starciu zwiększyłoby ich szanse na kolejne kwalifikacje do europejskich rozgrywek.

Moyes potwierdził, że przed meczem na St James’ Park Nayef Aguerd i Lucas Paquetá zostaną poddani późnym testom. Obydwaj niedawno wrócili do klubu, dlatego konieczne będzie dokładne zbadanie ich stanu zdrowia przed decyzją o ewentualnym występie. Dla Hammers mecz z Newcastle będzie kolejnym ważnym sprawdzianem w walce o utrzymanie się w czołowej części tabeli Premier League. Moyes ma nadzieję, że jego drużyna utrzyma dobrą formę i wykorzysta okazję do zdobycia cennych punktów.

Zespół West Hamu zbudował solidny fundament pod wodzą Moyesa, wykazując się zarówno ofensywną skutecznością, jak i solidnością defensywną. Teraz ich celem jest kontynuowanie tej dobrej passy w nadchodzącym starciu z Newcastle United, aby zbliżyć się do swoich celów na ten sezon.

Fani klubu z utęsknieniem czekają na kolejne widowisko na boisku, a Moyes jest gotowy do poprowadzenia swojej drużyny do ponownego sukcesu

Mimo że Aguerd i Paquetá będą poddani testom na krótko przed meczem, reszta składu West Hamu jest gotowa na to wyzwanie.

Ogólnie wszystko jest w porządku, ale mamy pewne znaki zapytania w sprawie Nayefa i Lucasa. Dopiero niedawno wrócili i po prostu ich obserwujemy, żeby zobaczyć, jak się mają – powiedział Moyes

Nayef Aguerd i Lucas Paquetá mieli intensywny okres reprezentacyjny, grając pełne 90 minut w swoich meczach. W szczególności warto wspomnieć o występie Paquety w spotkaniu przeciwko Hiszpanii, gdzie to właśnie jego drużyna zdobyła wyrównującego gola z rzutu karnego. Gracz Młotów pokazał swoją wartość na arenie międzynarodowej, co może przynieść korzyści również jego klubowi.

Maxwel Cornet pracował w tym czasie nad odzyskaniem formy meczowej w Rush Green

Po kontuzji ścięgna podkolanowego, której nabawił się na treningu w zeszłym miesiącu, jego powrót do zdrowia był niezwykle istotny dla zespołu. Menedżer wyraził nadzieję na udział Corneta w zbliżającym się spotkaniu przeciwko Srokom. Po kilku tygodniach przerwy, napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej może powrócić na boisko, aby wesprzeć swoją drużynę w kolejnych wyzwaniach ligowych.

Menedżer dodał: Maxi wrócił do treningów. Jest na boisku od kilku dni, więc z pewnością jest w dobrej formie. Nie wiem, czy jest w pełni sił i czy jest już w pełni gotowy, ale powoli do tego zmierza i dobrze jest mieć go ponownie. 

Dla West Hamu zbliżający się mecz będzie kolejnym ważnym testem w walce o czołowe miejsca w lidze. Wartość i doświadczenie graczy, takich jak Aguerd, Paquetá i Cornet, mogą okazać się kluczowe dla osiągnięcia celów klubowych w nadchodzących tygodniach.

 

 

Osoby zainteresowane współpracą z naszą redakcją, szczególnie w zakresie tworzenia newsów prosimy o kontakt w wiadomościach prywatnych na naszych social mediach!