West Ham United jest bardzo bliski pozyskania Henry’ego Onyekuru z KAS Eupen. Nigeryjczyk przyleci we wtorek do Londynu na rozmowy, a obie strony mają nadzieję na finalizację transferu. 

20-latek był objawieniem tego sezonu w Belgii. Do końca rozgrywek rywalizował z Łukaszem Teodorczykiem o tytuł króla strzelców, ale ostatecznie przegrał z Polakiem. W 41 rozegranych spotkaniach zawodnik strzelił 24 gole i zaliczył dziewięć asyst. Warto dodać, że większość tych spotkań rozegrał na skrzydle.

Do niedawna najbliżej pozyskania reprezentanta Nigerii był Arsenal, ale piłkarz odrzucił ich ofertę, ponieważ pragnie grać regularnie, a Kanonierzy nie mogli mu tego zagwarantować. Inna sytuacja ma się na London Stadium, gdzie West Ham pilnie potrzebuje ofensywnych graczy do pierwszego składu.

Za transfer Młoty mają zapłacić około siedmiu milionów funtów (taka jest klauzula w jego kontrakcie), a piłkarz będzie zarabiał w granicach 35 tysięcy funtów tygodniowo.

 – Jestem młody i mam przed sobą długą karierę, ale teraz muszę grać regularnie. Moi agenci prowadzą rozmowy z najlepszymi klubami z Premier League, Bundesligi i Ligue 1. Gdy oni przyjmą oferty to wtedy ja podejmę decyzję. Nie chcę trafić do wielkiego klubu i siedzieć na ławce. Wypożyczenie też nie będzie dobrym rozwiązaniem. Pieniądze mogą przyjść później. Teraz chcę poprawić swoją grę i nie musi być to w wielkim klubie. – powiedział Onyekuru