Armstrong Oko-Flex może po raz pierwszy w tym sezonie znaleźć się w kadrze meczowej Młotów, w oficjalnym spotkaniu. Irlandczyk podobnie jak kilku innych młodych piłkarzy z drużyny do lat 23, było oszczędzanych w poniedziałkowym meczu Premier League Cup z Wolverhampton Wanderers.

Nieobecność w składzie Ajiego Alese, Harrison Ashby’ego i wspomnianego Oko-Flexa jest sygnałem, że cała trójka znajduje się w kręgu zainteresowań Davida Moyesa, przed spotkaniem z Arsenalem. Szansę na załapanie się do 20-stki meczowej ma też Jamal Baptiste, który został zmieniony po nieco ponad godzinie gry.

Oko-Flex robi furorę w tym sezonie, w zespole do lat U-23. W Premier League 2, trafiał do siatki już dziesięciokrotnie, a dwa kolejne gole dołożył w rozgrywkach pucharowych. Na swoim koncie ma też dwie asysty.

19-latek już zapewne wcześniej dostałby szansę debiutu w pierwszym zespole, ale ze względów proceduralnych nie mógł być zgłoszony do rozgrywek Ligi Europy. Na liście A, menedżer postawił na starszych graczy, a na liście B, nie mógł być uwzględniony, ponieważ jego staż w klubie jest za krótki i nie jest wychowankiem West Hamu.

Co ciekawe Armstrong Oko-Flex przez pięć lat był zawodnikiem akademii Arsenalu. Barw Kanonierów bronił od 2013 do 2018 roku. W sezonie 2017/18 rozegrał siedem spotkań w Premier League U-18 i zdobył jedną bramkę.

Bardzo mało prawdopodobne, a wręcz raczej niemożliwe jest, że Oko-Flex wystąpi jutro w wyjściowym składzie, ale ma bardzo duże szanse, aby znaleźć się na ławce rezerwowych. W klubie bardzo na niego liczą, a każdy kontakt z pierwszym zespołem będzie dla skrzydłowego cennym doświadczeniem.

Młodzieżowy reprezentant Irlandii w pre-season miał kilka okazji do gry z pierwszym zespole. Pod koniec lipca 2021 roku, zdobył nawet bramkę w starciu ze swoim byłym zespołem – Celtikiem Glasgow.