West Ham ma możliwość przerwania w styczniu, wypożyczenia Conora Coventry’ego do Peterborough United. Irlandczyk nie może liczyć w klubie z Championship na regularną grę, co może wykorzystać klub, aby sprowadzić go z powrotem na London Stadium.

21-latek został wypożyczony do drużyny The Posh na cały sezon 2021/22, aby rozwijać się i zbierać doświadczenie w seniorskim futbolu. Irlandczyk rozegrał dotychczas 12 meczów w Championship, ale nie zdobył ani jednej bramki i nie zaliczył ani jednej asysty. W sumie rozegrał 428 minut i od pewnego czasu musi godzić się z rolą rezerwowego.

W okresie przygotowawczym przed tym sezonem, Coventry pokazał się z bardzo dobrej strony i było bardzo blisko, aby został w pierwszym zespole i walczył o miejsce w składzie. Ostatecznie w ostatnich dniach letniego okienka transferowego, David Moyes zdecydował się wypożyczyć ze Spartaka Moskwa, Alexa Krala, a młodego pomocnika wysłać na roczne wypożyczenie do ekipy Peterborough United.

Występy Coventry’ego w tym sezonie Championship

Zdaniem Szkota, Coventry więcej zyska grając regularnie w Championship, niż siedząc na ławce w West Hamie. Niestety plan Moyesa się nie powiódł i Irlandczyk nie jest faworytem menedżera The Posh, Darrena Fergusona, który woli stawiać w środku pola na bardziej doświadczonych – Jorge Granta, Olivera Norburna i Jacka Taylora. Peterborough United w tym sezonie walczy o utrzymanie w Championship i gra doświadczonymi pomocnika wydaje się być dla Fergusona bardziej skutecznym rozwiązaniem.

21-latek marnuje się na Weston Homes Stadium i w klubie rozważają przerwanie wypożyczenia już w styczniu. Jeśli tak się stanie to Coventry może zostać na London Stadium i rywalizować o miejsce w składzie z Declanem Ricem, Tomasem Souckiem, Markiem Noble i Alexem Kralem. Sam trening z pierwszym zespołem może mu dać więcej niż siedzenie na ławce w Peterborough. Choć bardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie kolejne wypożyczenie, do klubu gdzie będzie mógł występować częściej – być może w League One lub Championship.

Podobną sytuację ma inny wypożyczony z West Hamu, Mipo Odubeko. Młody napastnik rozegrał tylko 107 minut, w tym sezonie Championship, w barwach Huddersfield Town. Jednak wychowanek Manchesteru United miał problemy zdrowotne i opuścił kilka spotkań. Pod koniec listopada wrócił do gry i dostał szansę od menedżera Terrierów. W jego przypadku skrócenie wypożyczenia też jest realne, ale mniej prawdopodobne jak u Coventry’ego.