David Moyes ma nadzieję, że Aaron Cresswell będzie do jego dyspozycji, podczas środowego starcia na Emirates Stadium z Arsenalem.

Lewy obrońca był niedostępny od końca listopada i meczu z Manchesterem City, kiedy to doznał kontuzji pleców, przy jednej z interwencji w defensywie. Były reprezentant Anglii, dwa tygodnie temu wznowił lekkie treningi, ale już pracuje z zespołem na pełnych obrotach.

– Mamy kilku graczy, którzy ostatnio doznali urazów. Mamy nadzieję, że Cressy będzie miał szansę zagrać w środę. Cały czas naciskamy na to, aby był gotowy na to spotkanie. 

Spotkanie z Arsenalem nadchodzi tylko kilka dni po ostatnim starciu z Burnley na Turf Moor. W ostatnich dniach kilka zespołów boryka się z zakażeniami COVID-19, ale Moyes powiedział przed meczem z Kanonierami, że w jego zespole nie ma żadnych pozytywnych przypadków koronawirusa.

– Obecnie nie mamy problemów z COVID-19, ale muszę powiedzieć, że to naprawdę źle, że to wszystko tak szybko przechodzi przez inne kluby. W tej chwili wszystko jest jasne. Wróciliśmy z Burnley i jak każdy inny klub rozegraliśmy trzy mecze w sześć czy siedem dni. To naprawdę trudny moment, aby wystawić tych samych graczy i liczyć, że wszyscy będą w dobrej formie. To nie jest łatwe – powiedział Moyes.