Angelo Ogbonna po meczu z Silkeborgiem, w którym pełnił rolę kapitana Młotów, pochwalił debiutancki występ Nayefa Aguerda. Zawodnik nie grał od czasu, kontuzji kostki, której doznał w przedsezonowym meczu towarzyskim przeciwko Rangersom w Szkocji 19 lipca.

Agurerd był jedną z dziewięciu zmian, jakie Moyes wprowadził w porównaniu z meczem Premier League z Bournemouth w poniedziałek 

Nayef ma świetlaną przyszłość w West Hamie – powiedział Ogbonna. Potrafi bardzo dobrze czytać grę. Jest naprawdę opanowany przy piłce. On już krzyczy na wszystkich. Jest nowym liderem.

To była naprawdę dobra okazja, aby pozwolić mu zagrać dzisiaj, ponieważ nie grał zbyt wiele od czasu przybycia. Zagrał natomiast w swojej karierze wiele europejskich meczów i chcemy widzieć go w naszej drużynie w przyszłości.

Ogbonna jako kapitan drużyny wystąpił po raz czwarty w swojej karierze. Wczoraj był częścią solidnego występu defensywy, która utrzymywała Silkeborga na dystans na London Stadium 

Chcieliśmy zdobyć dzisiaj trzy punkty, aby utrzymać nasze dobre tempo – wyjaśnił Ogbonna.

Najważniejsze jest utrzymanie tej passy. Mogliśmy dziś zdobyć trzy lub cztery bramki. Może w następnej grze się uda. Możemy się uczyć na swoich błędach i wyciągać wnioski, ale musimy być pozytywnie nastawieni, ponieważ to wciąż są już nasze zdobyte trzy punkty i kolejne zwycięstwo u siebie.