Po wczorajszym meczu z Silkeborgiem, tradycyjnie już odbyła się konferencja prasowa szefa West Hamu United. Rzut karny Manuela Lanziniego w pierwszej połowie wystarczył, by zapewnić Londyńczykom szóstą z rzędu bramkę w meczach domowych we wszystkich rozgrywkach i zagwarantować drużynie Młotów miejsce w 1/8 finału jeszcze przed zakończeniem fazy grupowej.

W zeszłym sezonie radziliśmy sobie bardzo dobrze w grupie Ligi Europy, a w tym roku dobrze nam poszło w Lidze Konferencyjnej. To wielka zasługa naszych graczy.

Myślę, że dzisiaj mieliśmy dużo piłki, kontrolowaliśmy grę przez długi czas. Silkeborg sprawił nam problemy, mimo to udało nam się wyjść na prowadzenie. Nie jestem zadowolony z tego, że nie zdobyliśmy goli z gry. Nie byliśmy wystarczająco kliniczni, ale utrzymywaliśmy  kontrolę i zasłużyliśmy po prostu na to zwycięstwo.

Cieszymy się, że utrzymujemy naszą domową formę, a głównym powodem tego są nasi kibice

Potrzebujemy wsparcia. Potrzebujemy tego głośnego i dobrego kibicowania, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat niektóre noce, które tu spędziliśmy, były naprawdę niesamowite. 

Debiut Nayefa Aguerda

Decyzję o jego starcie, podjąłem właściwie dzień przed meczem. Musiałem zobaczyć, jak się będzie czuł. Jest naprawdę dobrym sportowcem, w dobrej formie, ale wciąż nie ma żadnych doświadczeń meczowych w tym sezonie, nie był także zaangażowany w treningi fizyczne. Gra jednak wyszła mu bardzo dobrze. Kontrolował piłkę i zdał ten „egzamin” – wziął udział w kilku wyścigach, w których pokazał, że jest zdolny i była to dla niego naprawdę ważna sprawa, że zadebiutował w tym właśnie meczu. Mam nadzieję, że to dla niego początek pięknej piłkarskiej drogi w tym sezonie.

Mieliśmy dylemat, czy mamy z nim zacząć mecz, czy nie. Staram się dać niektórym ludziom trochę odpoczynku i nie grać z nimi w każdym meczu i to była właśnie szansa dla Nayefa.

Nie jestem pewien, czy Nayef jest gotowy, aby siąść już na ławce w Premier League

Chcę dać mu szansę powolnego powrotu. Chcę, żeby ludzie dokładnie zobaczyli, kim jest – ja po prostu chcę być gotowy i pewny swojej decyzji, gdy wstawię go do składu.

Czy mógłbym już to zrobić? Myślę, że mógłbym. Czy chciałbym? Tak, na pewno bym to zrobił, ale najlepiej będzie zaczekać, ponieważ  chcę, żeby się podbudował i miał dużą pewność, kiedy dołączy do zespołu.

Nie jestem w stanie podać dokładnej ilości spotkań, w których jeszcze go nie zobaczymy. To wszystko jest ruchome i wychodzi w trakcie codziennej pracy. Jedzie na Mistrzostwa Świata i wierzę, że to pomoże mu w odbudowie formy i wróci znacznie pewniejszy, silniejszy i mocniejszy fizycznie. On nie grał kilka miesięcy, więc nie wymagajmy od niego, aby wszedł i grał 90 minut w Premier League z zawodnikami, którzy trenują codziennie, bez jakichś dłuższych przerw i grają praktycznie we wszystkich meczach – niektórzy nawet dwa razy w tygodniu. Musimy włączyć tutaj rozsądek.

Gdzie był dzisiaj Jarrod Bowen?

Jarrod doznał lekkiej kontuzji kostki. Jutro to ocenię – zobaczę, jak się miewa. Jeszcze nie wiem na ile poważna jest kontuzja, ale chyba nie jest tak źle – zobaczymy jutro.

Conor Coventry

Conor jest dobrym zawodnikiem, miał mnóstwo okazji, żeby odejść z West Hamu, ale chcieliśmy go zatrzymać To dobry chłopak i dobry gracz. Jest świetnym konkurentem dla innych piłkarzy. Jest też kapitanem reprezentacji Irlandii do lat 21. Miał okazję odejść od nas latem i miał kilka dobrych ofert, ale chcemy go mieć u siebie – świetnie trenuje, świetnie radzi sobie z resztą zawodników. Jest dobrym człowiekiem i jest to dla nas ważne, żeby go mieć w pobliżu.

Czy na mecz z FCSB zostanie wystawiona bardzo odmłodzona drużyna?

Idealnie by było – spróbowałbym czegoś podobnego. Mam naprawdę młodą grupę i jeśli wiem, że jest jakiś chłopak gotowy do gry to zapewne rozważymy to. Niektórzy z nich mogą mieć okazję w przyszłym tygodniu na zdobycie minut w pierwszej drużynie.