Saïd Benrahma drugą połowę sezonu spędzi we francuskim Olympique Lyon. Umowa zawiera opcję ewentualnego wykupu latem.

Niedawno informowaliśmy, że w wyniku niedopełnienia formalności przez West Ham transfer Algierczyka upadł na ostatniej prostej. Przedstawiciele Młotów wykazali, że stało się tak z uwagi na występujące problemy techniczne, aczkolwiek to nie przeszkodziło działaczom Lyonu w wysłaniu skargi do FIFA. Organizacja przyjrzała się sprawie i wydała Benrahmie pozwolenie na dołączenie do zespołu OL.

28-latek na mocy wypożyczenia spędzi resztę bieżącej kampanii na Groupama Stadium. Francuzi za jego półroczny pobyt zapłacili około 4 miliony funtów, natomiast w czerwcu będą mieli okazję wykupić go na zasadzie transferu definitywnego za około 10 milionów.

Olympique Lyon z dorobkiem 16-stu punktów zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli Ligue 1, z przewagą zaledwie jednego oczka nad będącym w strefie spadkowej Clermont. Les Gones od dłuższego czasu borykają się z katastrofalnym kryzysem, wobec czego zimą postanowili wzmocnić drużynę o kilka znanych nazwisk. Do Owernii przybyli również m.in. tacy gracze jak Gift Orban, Nemanja Matić czy Orel Mangala. Kolejnym ogniwem potrzebnym do walki o utrzymanie okazał się być Benrahma.

Saïd Benrahma do West Hamu przyszedł jesienią 2020 roku, pierwotnie w formie wypożyczenia z wówczas grającego w Championship Brentford. Po kilku miesiącach klub z London Stadium wykupił go za około 25 milionów, a zawodnik podpisał umowę do końca czerwca 2026 roku.

Pomocnik zagrał dotychczas dla drużyny Młotów łącznie 155 razy, a w tym czasie strzelił 24 gole i 19-krotnie asystował. Swoim trafieniem z rzutu karnego rozpoczął strzelanie w wygranym przez West Ham finale Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną.

Dziękujemy za dotychczasowe występy i życzymy sukcesów we Francji.