West Ham ogłosił dziś, że Mipo Odubeko podpisał nowy kontrakt z klubem do 2023 roku, a tuż po tym został wypożyczony do występującego w Championship – Huddersfield Town.

Irlandzki napastnik spędzi na John Smith’s Stadium sezon 2021/22, choć Młoty mają możliwość przerwania wypożyczenia, w styczniu. Prawdopodobnie tak się stanie jeśli Odubeko nie będzie regularnie grał w zespole z Huddersfield.

– Mipo jest jednym z najbardziej obiecujących młodych napastników w Anglii i cieszymy się, że będzie się u nas rozwijał. Mipo to napastnik z potencjałem, który oferuje nam w ataku coś innego. Może grać jako samotny napastnik lub w dwójce snajperów. W związku z kontuzją Jordana Rhodesa, chcieliśmy dodać d zespołu kolejnego napastnika – komplementował młodego gracza, dyrektor sportowy Huddersfield Town, Leigh Bromby.

18-latek jest czwartym młodym graczem Młotów, który został wypożyczony do innego angielskiego klubu. Doświadczenie w seniorskiej piłce zbierają też: Frederik Alves (Sunderland), Joseph Anang (Stevenage) i Nathan Holland (Oxford United).