West Ham United z radością ogłasza podpisanie kontraktu z atakującym reprezentacji Chorwacji – Nikolą Vlašiciem.

Utalentowany 23-latek związał się z WHU pięcioletnią umową przechodząc z czołowego klubu rosyjskiej Premier League – CSKA Moskwa.

Były gracz Hajduka Split rozegrał w dorosłym futbolu ponad 250 meczy, a w przeciągu ostatnich trzech sezonów w barwach ekipy z Moskwy zdobył imponujące 33 gole i 21 asyst. w 2020 roku został wybrany zawodnikiem sezonu w Rosji.

Vlašić regularnie występuje w reprezentacji Chorwacji. Trykot „Vatreni” przywdziewał 26-krotnie, wliczając w to cztery występy w zakończonych niedawno finałach Mistrzostw Europy 2020. Zawodnik pozna swoich nowych kolegów z szatni po nadchodzącej przerwie na mecze reprezentacyjne.

Postępy Chorwata w Rosji były systematycznie monitorowane przez sztab szkoleniowy Davida Moyesa. Szkot wierzy, że 23-latek wniesie wiele jakości i doświadczenia do drużyny The Hammers.

Urodzony w październiku 1997 roku w Splicie Vlašić rozpoczynał swoją karierę w Omladinac Vranjic. W wieku 12 lat przeniósł się do znacznie większego Hajduka.

Sensacyjny nastolatek zdobył swojego pierwszego gola w dorosłej drużynie ze Splitu w meczu kwalifikacyjnym do Ligi Europy przeciwko irlandzkiemu Dundalk w lipcu 2014 roku, mając zaledwie 16 lat i dziewięć miesięcy. Przed końcem sezonu uzbierał aż 36 występów i cztery gole, nie mając jeszcze skończonych 18 lat.

Atakujący zadebiutował w reprezentacji Chorwacji w maju 2017 roku w wieku 19 lat. Od tego czasu uzbierał w kadrze 26 występów, w których zdobył sześć bramek.

Jeszcze jako nastolatek przeniósł się do Evertonu we wrześniu 2017 roku. Do ekipy the Toffees ściągnął go Ronald Coeman. Po jednym sezonie i łącznie 19 występach dla the Blues został pierwotnie wypożyczony do CSKA Moskwa, gdzie odniósł sukces.

W Rosji rozegrał 108 spotkań, w trakcie których brał udział w zdobyciu aż 54 trafień. Otrzymał także statuetkę za gracza sezonu w 2020 roku oraz zgarnął trzy tytuły zawodnika miesiąca.

Wszyscy w West Hamie życzą Nikoli samych sukcesów w bordowo-błękitnych barwach!