Zapraszamy na cotygodniowy raport od ExWHUemployee, w którym informuje o najnowszych doniesieniach z klubu. Nie zabrakło ciekawych informacji transferowych oraz raportu zdrowotnego.

TRANSFERY DO KLUBU

– Transfer Kurta Zoumy zamknął się w kwocie mniejszej niż 30 milionów euro. Francuz został najlepiej opłacanym piłkarzem West Hamu, licząc zarobki podstawowego + bonusy. Podstawa to ponad 100 tysięcy funtów tygodniowo. David Moyes bardzo naciskał na ten transfer, ale David Sullivan chciał kogoś tańszego. Zouma był bardzo lubiany w szatni Chelsea i powinien bezproblemowo wkomponować się do szatni Młotów. W West Hamie ma występować z numerem „4”.

– West Ham zapłaci za Nikolę Vlasicia 30 milionów euro + osiem milionów w bonusach. Jest to zawodnik występujący na pozycji numer „10”, ale może grać też na skrzydle lub jako fałszywa „9”. W Evertonie już robił dobre wrażenie na Moyesie, który nadal utrzymuje kontakty z wieloma ludźmi, w tym klubie. Ostatnie sezony w CSKA miał świetne i regularnie gra w kadrze Chorwacji. W Londynie ma zarabiać 66 tysięcy funtów tygodniowo. W poniedziałek przejdzie testy medyczne i do końca dnia powinien być ogłoszony, transfer pod warunkiem, że nic się nie wysypie. Początkowo miał być alternatywą dla Lingarda.
– Dochodzą sprzeczne informacje z różnych źródeł odnośnie transferu Jessego Lingarda. Mark Noble, Declan Rice i Aaron Cresswell próbują nakłonić Anglika do powrotu do West Hamu. Lingz i Moyes mają mieszkania w tym samym bloku i mieli wczoraj spotkać się na rozmowę, aby podjąć ostatnią próbę walki o transfer. Nie wiadomo czy do tego doszło. W grę wchodzi wypożyczenie. Jeśli Jesse przyjdzie do WHU to będzie rozważany do gry jako napastnik (fałszywa 9) lub jeden z trzech ofensywnych pomocników.
– Jest duża szansa, że West Ham wypożyczy jednego lub dwóch piłkarzy podczas tego okienka transferowego. Klub prowadzi rozmowy z wieloma piłkarzami. Luca Pellegrini (lewy obrońca Juventusu) został zaproponowany Młotom, ale nie wiadomo czy klub zdecyduje się na podjęcie rozmów.
– Brighton stara się o Abdallaha Simę. West Ham nie planuje włączać się do rozmów.
TRANSFERY Z KLUBU
– Mipo Odubeko i Conor Coventry mają oferty wypożyczeń do Championship. Nie wiadomo czy klub na nie przystanie. Harrison Ashby, Jamal Baptiste i Aji Alese również mogą zostać wypożyczeni.
– Na wylocie z klubu są Xande Silva i Mesaque Dju. Klub chce ich sprzedać.
– West Ham prowadzi rozmowy na temat rozwiązania kontraktu z Winstonem Reidem.
INFORMACJE OGÓLNE
– Rob Newman rozpocznie pracę na stanowisku Head of Recruitment, tuż po zakończeniu okienka transferow
– Poza PAI jest potencjalny inwestor, który nie chciałby przejąć klubu całościowo (wszystkich udziałów) a jedynie odkupić jakiś ich procent.

KONTRAKTY

– W trakcie trwania sezonu Vladimir Coufal i Tomas Soucek mają dostać oferty nowych kontraktów. Czesi mają dostać od klubu podwyżki.

– Nową umowę i podwyżkę ma też otrzymać Michail Antonio. Obecnie zarabia 75 tysięcy funtów tygodniowo.