West Ham United poinformował na swojej oficjalnej stronie o pozyskaniu francuskiego napastnika Sebastiena Hallera z Eintrachtu Frankfurt za nieujawnioną kwotę. Klub ujawnił, że pobity został rekord transferowy Młotów. Zdaniem mediów WHU zapłaci za niego 45 milionów funtów.

25-latek podpisał pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Zdobywca Pucharu Niemiec z 2018 roku stał się czwartym nowym piłkarzem West Hamu pozyskanym w tym okienku transferowym po Roberto, Davidzie Martinie i Pablo Fornalsie.

Czuję się naprawdę świetnie. Myślę, że to była dobra okazja dla mnie, aby tutaj trafić. Pobicie rekordu transferowego sporo dla mnie znaczy. Dowodzi to, że klub pragnął mnie pozyskać przez dłuższy czas. Poczułem chęć zmiany otoczenia i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę podpisać kontrakt. West Ham to ambitny i fajny klub, Londyn to ładne miasto i mamy sympatycznych kibiców – powiedział Haller po podpisaniu umowy.

– Zawsze będę dawać z siebie 100% i szanować klub. Myślę, że to normalna rzecz, którą mogę zagwarantować. Wiem, że to duży transfer i oczekiwania związane ze mną są wysokie. Chcę sprawić, aby ludzie byli dumni z tego transferu.

Głos w sprawie pozyskania Francuza zabrał także dyrektor sportowy Młotów Mario Husillos. – Nie jest tajemnicą, że chcieliśmy ściągnąć napastnika najwyższej klasy, którego dodamy do naszego składu. Wiele pracy wykonaliśmy za kulisami, aby mieć pewność, że będziemy gotowi kiedy nadarzy się okazja. 

– Sebastien jest zawodnikiem, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Zawsze był kluczowym celem, a Manuel Pellegrini i David Sullivan bardzo chętnie przyjęli go do klubu. Jest napastnikiem z doskonałym doświadczeniem w trzech europejskich ligach. Jego bramki w Eintrachcie w ostatnim sezonie uczyniły go jednym z najlepszych napastników w Bundeslidze. Wierzymy, że jego warunki fizyczne i techniczne są idealnie dostosowane do Premier League. 

– Przychodzi do nas w idealnym momencie, po tym jak wielu piłkarzy dołączyło do klubu w ciągu dwunastu miesięcy. Młodych z najlepszymi latami przed sobą, ale już doświadczonych i sprawdzonych na najwyższym poziomie. Ważnym czynnikiem było to, że Sebastien był bardzo zdeterminowany, aby dołączyć do West Hamu. Rozmowy dowiodły, że miał pragnienie i ambicje, aby odnieść sukces tutaj i to jest jasne, że jesteśmy podekscytowani tym transferem – dodał.

– Podpisanie Sebastiena to duża inwestycja i kolejny wyraźny sygnał naszych ambicji oraz chęci osiągnięcia sukcesów dla West Hamu i kibiców. Czekamy z niecierpliwością na jego ogromny wkład w nadchodzące sezonu – zakończył Husillos.