Podczas konferencji w Chinach Pablo Zabaleta zapowiedział, że najbliższy sezon będzie jego ostatnim na angielskich boiskach.

34-letni obrońca został został zapytany o plany na przyszłość odpowiedział:

Tak szczerze, to nie wiem co będę robił. Nadchodzący sezon z pewnością będzie moim ostatnim w Anglii. Tego jestem pewien. Jednak to nie jest dobry czas na takie rozmowy. Przed nami długi sezon. Będę się wciąż cieszyć grą bo jestem w Premier League od bardzo długiego czasu. Na pewno będzie mi tej ligi brakowało, kiedy z niej odejdę. Teraz jednak jestem w pełni skoncentrowany na tym by w stu procentach przygotować się do nadchodzących rozgrywek i grać w nich jak najwięcej. – powiedział, cytowany przez Sky Sports, Zabaleta.

Argentyńczyk na razie nie zapowiedział odwieszenia butów na kołku, więc można domyślać się że w przyszłym roku zamierza zmienić otoczenie. Przypominamy, że Zabaleta występuje w Anglii od 2008 roku, kiedy to przeszedł z RCD Espanyol do Manchesteru City. Koszulkę Młotów zakłada od 2017 roku – łącznie dla obu klubów wystąpił w 345 spotkaniach we wszystkich angielskich rozgrywkach.