Młot nominowany do nagrody Golden Boy

Włoskie Tuttosport po raz kolejny organizuje plebiscyt Golden Boy, którego celem jest wybór najbardziej utalentowanego zawodnika U21 w Europie. Lista została skrócona do 80 nazwisk, a wśród nominowanych jest jeden z młodzików West Hamu.

W poprzednich latach statuetkę zgarniali m.in. Paul Pogba, Raheem Sterling, Anthony Martial, Renato Sanches czy Kylian Mbappe. Wybór należy do 40 dziennikarzy reprezentujących europejskie media. Zdaniem ekspertów faworytem w tym roku jest Matthijs de Ligt.

Wśród nominowanych znalazł się jednak zawodnik Młotów, Mesaque Dju. Wybór ten może być zaskakujący nawet dla fanów Młotów, którzy na tej liście widzieliby Delcana Rice’a. Wśród nominowanych znajduje się również Domingos Quina, który był zawodnikiem West Hamu w latach 2016-2018. Znalazło się na niej miejsce również dla dwóch Polaków. Nadwiślański kraj reprezentują
Kamil Grabara oraz Sebastian Walukiewicz. 
Golden Boy 2019 – 80 nominowanych:
Bobby ADEKANYE (LAZIO)
Yacine ADLI (BORDEAUX)
Ethan Kwame Colm Raymond AMPADU (CHELSEA)
Abdelkader BRAHIM DIAZ (REAL MADRYT)
Lazar CAREVIĆ (BARCELONA)
Tahith CHONG (MANCHESTER UNITED)
Samuel CHUKWUEZE (VILLARREAL)
Michaël CUISANCE (BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH)
Matthijs DE LIGT (AJAX)
Moussa DIABY (BAYER LEVERKUSEN)
Krépin DIATTA (CLUB BRUGGE)
José Teixeira DIOGO DALOT (MANCHESTER UNITED)
Lucas DIOGO QUEIRÓS (PORTO)
Gianluigi DONNARUMMA (AC MILAN)
Jurgen EKKELENKAMP (AJAX)
Eljif ELMAS (FENERBAHCE)
Philip Walter FODEN (MANCHESTER CITY)
Carvalho GEDSON FERNANDES (BENFICA)
Morgan Anthony GIBBS-WHITE (WOLVERHAMPTON)
Amine Ferid GOUIRI (OLYMPIQUE LYON)
Kamil GRABARA (LIVERPOOL)
Addji Keaninkin Marc-Israel GUEHI (CHELSEA)
Mattéo Olié GUENDOUZI (ARSENAL)
Erling Braut HÅLAND (RED BULL SALZBURG)
Kai HAVERTZ (BAYER LEVERKUSEN)
Juan Camilo Suarez HERNÁNDEZ (WATFORD)
Callum James HUDSON-ODOI (CHELSEA)
Alexander ISAK (REAL SOCIEDAD)
Siqueira JOÃO FÉLIX (BENFICA)
João Pedro Neves Filipe JOTA (BENFICA)
Dejan JOVELJIĆ (EINTRACHT FRANKFURT)
Boubacar KAMARA (OLYMPIQUE MARSYLIA)
Moise Bioty KEAN (JUVENTUS)
Justin KLUIVERT (ROMA)
Sékou KOITA (RED BULL SALZBURG)
Alban LAFONT (FIORENTINA)
Diego Leyva LAINEZ (BETIS)
Ibrahima KONATE (RB LIPSK)
Da Cunha LEANDRO FERNANDES (JUVENTUS)
Kang In LEE (VALENCIA)
Andrij Ołeksijowycz ŁUNIN (REAL MADRYT)
Arne MAIER (HERTHA BERLIN)
Donyell MALEN (PSV EINDHOVEN)
Manuel Ariño MANU MORLANES (VILLARREAL)
Jaqueson Ferreira dos Santos MAURO JÚNIOR (PSV EINDHOVEN)
Geremias MÉSAQUE DJÚ (WHU)
Mason Tony MOUNT (CHELSEA)
Patricio NEHUÉN PÉREZ (ATLÉTICO MADRYT)
Reiss Luke NELSON (ARSENAL)
Edward Keddar NKETIAH (ARSENAL)
Stanley Pierre NSOKI (PSG)
Tashan OAKLEY-BOOTHE (TOTTENHAM)
Abdülkadir ÖMÜR (TRABZONSPOR)
Paulo Henrique Sampaio Filho PAULINHO (BAYER LEVERKUSEN)
Strahinja PAVLOVIĆ (PARTIZAN)
Luca PELLEGRINI (JUVENTUS)
Andrea PINAMONTI (INTER)
Domingos QUINA (WATFORD)
Alexandre da Conceição RAFAEL LEÃO (LILLE)
Ricard Martí RIQUI PUIG (BARCELONA)
Silva de Goes RODRYGO (REAL MADRYT)
Maximiliano Samuel ROMERO (PSV EINDHOVEN)
Jason Malik SANCHO (BORUSSIA DORTMUND)
Malang SARR (OGC NICE)
Oliver William SKIPP (TOTTENHAM)
Andreas SKOV OLSEN (NORDSJAELLAND)
Antonis STERGIAKIS (SLAVIA SOFIA)
Dujon Henriques STERLING (CHELSEA)
Moussa SYLLA (AS MONACO)
Sandro TONALI (BRESCIA)
Hamed Junior TRAORÉ (JUVENTUS)
Ikouwem UDO UTIN (MACCABI HAJFA)
Zinho VANHEUSDEN (STANDARD LIEGE)
José Paixão de Oliveira VINÍCIUS JÚNIOR (REAL MADRYT)
Sebastian WALUKIEWICZ (CAGLIARI)
Timothy Tarpeh WEAH (PSG)
Joseph George WILLOCK (ARSENAL)
Benjamin WOODBURN (LIVERPOOL)
Dan-Axel ZAGADOU (BORUSSIA DORTMUND)
Nicolò ZANIOLO (AS ROMA)