Pomocnik West Hamu przyznał, że poczuł ogromną ulgę po zwycięstwie w Pucharze Anglii z Derby County. Zadeklarował, że ​​ciężka praca musi być kontynuowana, aby nie zaprzepaścić tego co w ostatnich dniach zostało wypracowane.

Wszystko to złożyło się na komfortowy wieczór dla graczy Młotów, którzy teraz udadzą się do Manchesteru United na szóste spotkanie Pucharu Anglii z Czerwonymi Diabłami w ciągu ostatnich 22 lat.

Wszyscy wiedzą, że to nie był łatwy sezon, więc każdy mecz, który możemy wygrać, daje nam ogromną pewność siebie. Każdego dnia ciężko pracujemy na treningach, aby dostać szansę, a potem trzeba ją wykorzystać. To właśnie gracze próbowali zrobić w poniedziałkowy wieczór. 

Hiszpan otrzymał nagrodę zawodnika meczu za swój występ w meczu z Derby County i w pełni na to zasłużył

Wykonał pięć wślizgów – więcej niż jakikolwiek inny gracz na boisku – a jego wskaźnik skuteczności podań osiągnął wysoki poziom 76%, mimo że działał głównie w atakującej trzeciej części boiska.

W tej sytuacji każdy zawodnik chce pomóc – powiedział Fornals. Mecz z Derby, to może nie był najlepszy mecz, ale wygrana to oczywiście wygrana. Strzeliliśmy dwa gole i zachowaliśmy czyste konto – teraz chodzi tylko o to, żeby z tego wynieść jak najwięcej.

Fornals miał również udział w zdobyciu drugiego gola, kiedy jego podanie w przód sprawiło, że Bowen dośrodkował do Antonio, który celnie trafił do siatki

Budowanie pewności siebie to zadanie dla graczy West Hamu, którzy spodziewają się trzeciego zwycięstwa z rzędu (biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki) i mają nadzieję na czyste konto przeciwko Newcastle United w najbliższą sobotę w Premier League.

Wycieczka do St James’ Park rozpoczyna napięty lutowy harmonogram, który obejmuje również podwójne derby Londynu – Młoty podejmą Chelsea, później czeka ich wizyta na stadionie Tottenhamu Hotspur

Fornals, który był częścią drużyny West Hamu United, której ostatni mecz z Newcastle zakończył się zwycięstwem 4:2 w dniu otwarcia sezonu 2021/22 jest przekonany, że podopieczni Davida Moyesa mogą wykorzystać ostatnie zwycięstwa nad Derby i Evertonem w nadchodzących tygodniach i zbudować na nich coś naprawdę dobrego

Musimy starać się grać tak, jak wszyscy wiedzą, że potrafimy – utrzymywać się przy piłce i miejmy nadzieję, że po tych dwóch zwycięstwach będziemy kontynuować tak dobrą passę. Na początku sezonu nie wykorzystywaliśmy tych wszystkich okazji, ale myślę, że najważniejszą rzeczą jest zachowanie czystego konta i wzmocnienie również z tyłu. Najważniejsze jest, aby starać się trzymać wszystkich razem.