West Ham United oraz Wolverhampton Wanderers oficjalnie doszły do porozumienia, na mocy którego 32-letni Craig Dawson zasili szeregi Wilków. Obrońca odchodzi mając na swoim koncie 87 występów w barwach Młotów, w których udało mu się zanotować 9 bramek i 2 asysty.

Craig Dawson dołączył do West Hamu w październiku 2020, kiedy to na zasadzie wypożyczenia przeszedł z Watfordu. Od samego początku nie mógł liczyć na wiele wsparcia od fanów, był obiektem drwin i kibicowskich sporów. Mimo to, Anglik z meczu na mecz prezentował coraz to lepszą dyspozycję, a to finalnie skłoniło The Hammers do wykupu piłkarza za około 2 miliony funtów. Dawson wyrósł na prawdziwego lidera linii defensywnej, co znalazło swoje efekty w świetnych wynikach drużyny zarówno w Premier League, jak i Lidze Europy. Można by śmiało rzec, że Craig Dawson opuszcza West Ham jako szczególnie zasłużony zawodnik.

32-latek jasno określił, że przeprowadzka na północ spowodowana jest głównie powodami personalnymi. Z tego też powodu klub nie chciał robić problemów i utrudniać Dawsonowi procesu zmiany pracodawcy. Spekulowana kwota transferu, która krąży po mediach to około 3/3.5 miliona funtów.

Dziękujemy za wszystkie piękne wspomnienia i życzymy sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Once a Hammer, always a Hammer.