Bramki Bowena zapewniły Młotom kluczowe zwycięstwo 2:0 nad rywalem, z którym dzieliły miejsce w dolnej części tabeli i pozwoliły awansować na 15 miejsce. Może nie jest to wielka zmiana, ale kończy ich złą passę i pozwala Davidowi Moyesowi ponownie spojrzeć w górę tabeli.

26-letni skrzydłowy, zgodnie z tradycją, włożył piłkę pod koszulkę i wykonał symboliczny gest ssania kciuków (zawodnik ogłosił wczoraj iż on i jego partnerka spodziewają się bliźniąt) – to jego wymarzony weekend zarówno prywatnie, jak i na boisku.

Wczoraj wieczorem przekazałem wiadomość o tym, że spodziewamy się z moją dziewczyną bliźniaków, więc dzisiejszy dzień był naprawdę wyjątkowy, kiedy strzeliłem dwa gole – wyjaśnił. Dużo mówiliśmy o tym, że wszyscy powinniśmy próbować trafiać. Po prostu zaryzykowałem.

Odkąd dowiedzieliśmy się o bliźniakach, trudno było trzymać tą informację z dala od wszystkich, ale przekazanie tego zeszłej nocy i zdobycie dwóch bramek dzisiaj jest naprawdę wyjątkowe i bardzo symboliczne dla mnie. Nie mogłem prosić o lepszy weekend!

Była wielka presja

To od nas zależało, aby strzelić pierwszego gola i ponownie wzbudzić wiwat fanówtak się stało. Byliśmy rozczarowani tym, jak graliśmy do tej pory i pozycją, w jakiej się znajdujemy. Ale to zależy od nas. Spadliśmy nisko w tabeli i do nas należy teraz wygrywanie i wspinanie się w niej jak najwyżej się da – powiedział po meczu Anglik.

Dublet Bowena sprawił, że Irons zakończyli serię siedmiu meczów ligowych bez zwycięstwa i zanotowali drugi triumf w 2023 roku – pierwszy w Premier League po zwycięstwie w trzeciej rundzie Pucharu Anglii na wyjeździe z Brentford

Kiedy jesteś blisko hat-tricka, zawsze próbujesz strzelić kolejnego gola, żeby zdobyć te trzy trafienia. Dwa gole i czyste konto dla obrońców, to dla nas ogromne zwycięstwo. Byliśmy rozczarowani pozycją, w której się znajdujemy, więc dzisiaj było naprawdę ważne, aby dać dobry występ i przywrócić uśmiechy na twarzach fanów.

Czwarta runda Pucharu Anglii już 30 stycznia –  spotkanie wyjazdowe z drużyną EFL League One Derby County

Ten mecz jest dla nas ogromny — wyjaśnił Bowen. Teraz chodzi o budowanie naszej jakości i pewności na tym, co zrobiliśmy dzisiaj.  Musimy co tydzień pojawiać się na boisku i osiągać dobre wyniki. Mamy tego  dobry początek i wciąż jeszcze szansę na wysokie miejsce, więc będziemy ciężko pracować i walczyć.