Nayef Aguerd rozegrał wczoraj wspaniały mecz z Evertonem i wygląda na to, że jest graczem, jakiego potrzebował David Moyes, kupując go zeszłego lata. Po kilku kontuzjach i walce z covid-19 nie potrzebował dużo czasu, aby pokazać nam powody, dla których menedżer zainwestował 30 milionów funtów w sprowadzenie go do klubu.

Środkowy obrońca reprezentacji Maroka,  został wybrany zawodnikiem meczu po wczorajszym spotkaniu West Ham-Everton

Przed meczem w szatni powiedzieliśmy, że to jak finał. Jesteśmy w podobnej sytuacji jak Everton, więc te trzy punkty były dla nas bardzo ważne, szczególnie przed naszymi fanami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku.

Chcieliśmy, aby to zwycięstwo dodało nam pewności siebie – zamierzamy dalej naciskać i walczyć, powiedział po meczu Aguerd. Przyjechałem tutaj, aby bronić, więc jestem bardzo zadowolony z tego wyniku

Kontuzja przed sezonem w meczu przeciwko Rangersom w lipcu zeszłego roku ograniczyła jego minuty na boisku w pierwszej połowie sezonu – to był trzeci start Aguerda z rzędu w 2023 roku – pierwszy w Premier League na swoim stadionie

Grałem przeciwko Leeds, potem Brentford, a potem Wolves – wyjaśnił. Ale to były tylko mecze na wyjeździe, więc byłem bardzo podekscytowany startem na London Stadium. Przed nami jeszcze wiele meczów w tym sezonie, ale ta wygrana jest bardzo ważna. Pojedziemy do Newcastle na najbliższy mecz ligowy, więc bardzo ważne było, aby wygrać na swoim stadionie dzisiaj, po tak trudnym i nieefektywnym spotkaniu z Wolverhampton.  

W tabeli West Ham zajmuje 15. miejsce z 18 punktami (5 zwycięstw, 3 remisy i 12 porażek).