Utalentowany obrońca Sam Byram został nowym zawodnikiem West Hamu! 22-latek przeniósł się na Upton Park z Leeds United za nieujawnioną kwotę. Nieoficjalnie mówi się, że Młoty zapłacą Pawiom 3,8 miliona funtów. Gracz podpisał z klubem umowę na 4,5 roku.

Byram będzie zarabiał w West Hamie, 30 tysięcy funtów tygodniowo. Natomiast na murawie będzie występował z numerem 22. Wychowanek Leeds United może grać zarówno na prawej obronie, jak i na pozycji prawego pomocnika. W tym sezonie strzelił trzy gole dla drużyny z Elland Road.

Jestem niesamowicie dumny i szczęśliwy, że trafiłem do tak wielkiego klubu. Teraz czekam na to co przyniesie przyszłość i mam nadzieje, że osiągnę z tym zespołem wielkie rzeczy w przyszłości. Od dzieciństwa moim marzeniem była gra w Premier League, więc cieszę się, że trafiłem do tego zespołu. Teraz chcę ciężko pracować i mam nadzieje, że wykorzystam swoją szansę. Rozmawiałem z menedżerem i on był jednym z głównych powodów dla których tutaj trafiłem. Myślę, że on zrobił niewiarygodne rzeczy z tym zespołem do tej pory, więc nie mogę się doczekać pracy z nim i sztabem szkoleniowym. – powiedział nowy nabytek Młotów

–  Mój wujek i kuzyn są wielkimi fanami West Hamu i mają kupione już karnety na nowy stadion. Mój wujek był wczoraj w klubie w koszulce Młotów z moim nazwiskiem na plecach. To miłe, że mam ich tutaj i oni w wielu kwestiach mi pomogą. Oczywiście nie mogę się doczekać gry na nowym stadionie. To kolejny duży powód dla którego tutaj przyjechałem. To będzie ogromny impuls dla przyszłości klubu i mam nadzieję, że będę na tym stadionie występował. – zakończył Byram

Nowy prawy obrońca Młotów urodził się w Thurrock w 1993 roku. i przeniósł się do hrabstwa Yorkshire jako dziecko i wychował się w York. Do akademii Leeds United trafił w wieku 11 lat. W pierwszym zespole zadebiutował w 2012 roku. Łącznie w trykocie Pawi rozegrał 143 spotkania, w których zdobył 10 goli oraz zaliczył 13 asyst.