Jak podaję strona thewesthamway.co.uk, nowym nabytkiem West Hamu ma zostać wkrótce Emmanuel Emenike. Snajper Fenerbahce Stambuł prawdopodobnie zostanie wypożyczony do zespołu Młotów z opcją wykupu po sezonie. Umowa ma zostać sfinalizowana do piątku.

W tym sezonie Nigeryjczyk przebywał już na wypożyczeniu w zespole Al-Ain, jednak niedawno wrócił do Turcji. Dla klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich strzelił siedem goli w jedenastu spotkaniach. Obecnie agent piłkarza przebywa w Londynie, gdzie prowadzi rozmowy z Davidem Sullivanem. Jeśli po sezonie Młoty zdecydują się na definitywne pozyskanie Emenike to muszą się liczyć z wydatkiem siedmiu milionów funtów.

Agent piłkarza spotkał się z Davidem Sullivanem w tym tygodniu, w celu omówienia szczegółów kontraktu zawodnika oraz umowy wypożyczenia z opcją wykupu. Klub ma nadzieję, zakończyć transakcję do piątku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. – czytamy na portalu silnie związanym z West Hamem.

Podczas swoich występów w Fenerbahce, Emenike zdobył 17 goli w 66 meczach. Wcześniej napastnik bronił barw m.in. Spartaka Moskwa.