Alan Irvine zabrał głos na łamach The Athletic, na temat nowych zawodników Młotów, Alexa Krala i Nikoli Vlašicia. Zdaniem długoletniego współpracownika Davida Moyesa, musimy jeszcze poczekać, żeby obaj gracze odgrywali większe role w zespole Młotów.

Czech i Chorwat dołączyli do zespołu z London Stadium pod koniec letniego okienka transferowego. Jak do tej pory są tylko zmiennikami i nie dostają zbyt wielu szans w Premier League. Kral nie zdążył jeszcze zadebiutować w tych rozgrywkach, a Vlašić ma na koncie tylko 126 minut, uzbierane w pięciu meczach.

– Trzeba pamiętać, że aklimatyzacja i dostosowanie się wymaga czasu. Nikola Vlašić i Alex Kral potrzebują więcej czasu na dostosowanie się do Premier League, ponieważ występowali w wolniejszych ligach. Saidowi Benrahmie też zajęło to sporo czasu i teraz widać jaki postęp zrobił. Początkowo po transferze, Craig Dawson też nie dostawał szans – mówi Alan Irvine.

63-letni Irvine odszedł latem ze sztabu szkoleniowego West Hamu, ale nadal jest zatrudniony w klubie. Obecnie pełni rolę doradcy technicznego i zajmuje się analizą rywali oraz omawia z Davidem Moyesem postępy poszczególnych graczy Młotów. Opinie i wskazówki Irvine’a są nadal ważne dla rozwoju klubu.