Nikola Vlašić powiedział, że West Ham United musi zapomnieć o sobotniej porażce z Wolverhampton w Premier League i skoncentrować się na nadchodzących wyzwaniach. Vlašić był jednym z trzech rezerwowych, którzy weszli na boisko w trakcie gry, aby pomóc drużynie odwrócić losy spotkania.

Reprezentant Chorwacji miał kilka świetnych momentów w ostatnich 20 minutach, ale wysiłki jego i jego kolegów spełzły na niczym, przeciwko zdeterminowanej i dobrze zorganizowanej drużynie Wilków.

To rozczarowujące, ponieważ był to ciężki mecz, ale Wilki zagrały bardzo dobrze i stworzyły wiele okazji – powiedział Vlašić. Nie graliśmy na poziomie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Musimy szybko się odbić, kontynuować to co było, zanim zaczęliśmy tę feralną grę. Musimy szybko o tym zapomnieć i iść dalej.

Naprawdę nie wiem co poszło nie tak w środkowej części meczu. Jedno jest pewne, przeciwnik grał bardzo dobrze – kontrolowali piłkę, stwarzali okazje, a my nie. Mieliśmy okazje w pierwszych dziesięciu minutach i kilka szans w ostatnich chwilach spotkania, ale nie zdobyliśmy gola, więc myślę, że to nie był nasz dzień.

Porażka West Hamu była dopiero trzecią porażką w Premier League w sezonie 2021/22 i trzecią w 18 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie

Vlašić zasugerował, że jest zdecydowanie za wcześnie, by myśleć o tym, gdzie będzie drużyna w tabeli na końcu tej kampanii. 

To nasz dwunasty mecz w sezonie w Premier League, więc przed nami długa droga, ale wiemy, jaka jest nasza jakość. Ludzie zaczynają dostrzegać, jak dobry jest West Ham, więc musimy po prostu zapomnieć o porażce i iść do przodu.

Sam Vlašić musi być cierpliwy – wszystkie jego występy (poza jednym), to starty w Lidze Europy i Pucharze Carabao. 24-latek wie, że jego szanse nadejdą, ponieważ drużyna nadal walczy na wielu frontach w tym sezonie.

Drużyna wygrała cztery mecze z rzędu w Premier League, a kiedy wygrywasz, nie zmieniasz składu – to jest piłka – powiedział. Mamy bardzo dobry skład – wielu dobrych zawodników. Musimy nadal ciężko pracować i stawać się jeszcze lepszymi.