Plany transferowe West Hamu zostały zakłócone z powodu sytuacji związanej z Lucasem Paquetą. Klub wierzył, że zarzuty przeciwko niemu zostaną wycofane, co miało umożliwić spokojne realizowanie strategii transferowej. Najnowsze doniesienia wskazują, że FA nie odwołała żadnego z oskarżeń. 

Ta sytuacja może wpłynąć na decyzje klubu dotyczące ewentualnych transferów i kontraktów, co stanowi poważne wyzwanie w kontekście budowania składu na nadchodzący sezon. W tej chwili West Ham musi zmierzyć się z niepewnością i dostosować swoje plany do zaistniałych okoliczności.

Powszechnie akceptowano, że Manchester City lub potencjalny inny europejski gigant uruchomi klauzulę zwolnienia Paquety za 85 milionów funtów i że te pieniądze zostaną ponownie zainwestowane w budżet transferowy, ale obecna sytuacja pozostawia klub w zawieszeniu. Gracz ma czas do 3 czerwca, aby odwołać się, co oznacza, że cały proces może się znacznie przedłużyć. Konsekwencje mogą być dość poważne, jeśli zostanie uznany za winnego, więc oczywiście jest bardzo mało prawdopodobne, że jakikolwiek klub zaryzykuje dla niego ruch, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana. Klauzula zwolnienia była oszacowana na 85 milionów funtów i sądzono, że pieniądze wrócą do klubu – w tej chwili istnieje ewentualność, że mogą nawet zostać utracone.

SYTUACJA W BRAMCE WEST HAMU – LOUPETEGI WYRAZIŁ ZADOWOLENIE 

Łukasz Fabiański podpisał kolejne przedłużenie kontraktu o rok .

Poinformowano, że Jacob Knightsbridge został zwolniony i wkrótce klub prawdopodobnie tak samo postąpi z Josephem Anangiem, który jest najlepszym przyjacielem Mo Kudusa.

West Ham rozważa sprzedaż Nathana Trotta do Danii, aby zgromadzić trochę funduszy.

Uważa się, że Lopetegui rozważa podpisanie umowy z jeszcze jednym starszym bramkarzem, aby wypełnić jedno z potrzebnych miejsc do treningów „domowych”. Były bramkarz Sheffield United Wes Foderingham i były bramkarz Forest Wayne Hennessey zostali wymienieni jako cele Hiszpana, ponieważ zostaną zwolnieni ze swoich klubów po zakończeniu umów.

Mówi się również, że klub monitoruje angielskiego bramkarza Ajaxu Charliego Setforda. Gilkiper ma tylko 20 lat, ale może być ważnym czzłonkiem zespołu patrząc w przyszłość. Kolejnym bramkarzem, który jest wysoko oceniany w klubie jest Krisztián Hegyi.

PLANOWANE TRANSFERY

Wszystko wskazuje na to, że klub podjął wczoraj dalsze kroki w celu podpisania kontraktu z Fabrício Bruno. Gracz jest bardzo chętny do takiego ruchu i wydaje się, że klub zbliża się do całkowitego sfinalizowania umowy. Zainteresowanie zawodnikiem zostało po raz pierwszy zgłoszone 24 kwietnia, po podróży Tima Steidtena do Brazylii. Bruno ma być doskonałym zmiennikiem Angelo Ogbonny, z którym umowa nie zostanie przedłużona. Uważa się, że Brazylijczyk dołączy do klubu za około 13 milionów funtów.

Uważa się również, że klub bardzo chce sprowadzić brazylijskiego skrzydłowego Corinthians Wesleya Gassovę. Zespół rekrutacyjny ma nadzieję, że zwycięży w rywalizacji o zawodnika i transfer zostanie wkrótce ogłoszony.

W zależności od przyszłości Nayefa Aguerda, klub podejmie kolejne decyzje dotyczące obsady na jego pozycji

Jedną ze spraw, które nowy menedżer określił jako priorytetowe, jest ustalenie przyszłości Marokańczyka. Uważa się, że gracz chce wrócić do Francji lub ewentualnie przejść do ligi saudyjskiej i jeśli klub mógłby odzyskać większość tego, co zapłacił za niego, taki transfer zostanie zaakceptowany i zrealizowany. Uważa się, że Lopetegui poinformuje Aguerda o swoich założeniach dzisiaj (tj 24 maja).

Max Killman będzie głównym celem West Hamu?

Hiszpan pracował z Killmanem w Wolves i podobno chce zabrać ze sobą kapitana do wschodniego Londynu. 27-latek prawdopodobnie będzie kosztował około 45 milionów funtów, a Wilki będą musiały przekazać 20 procent tego Maidenhead United – klubowi, z którego przeszedł zawodnik.

Inni środkowi obrońcy, którzy również mają być na radarze, to:  Jacob Greaves z Hull, Harwood-Bellis z Manchesteru City, Trevoh Chalobah z Chelsea, Oumar Sole z RB Salzburg, Loubadhe Abakar Sylla, 21-latek ze Strasburga, Logan Costa z Tuluzy i Zeno Debast z Anderlechtu. Uważa się również, że Steidten mógłby również zbadać rynek niemiecki. Wiadome jest, że mocno obserwował Jonathana Taha i Piero Hincapié ze swojej byłej drużyny – Bayeru Leverkusen, ale z zawodnikiem z klubu grającego w Lidze Mistrzów, trudniej będzie podpisać kontrakt.

Lopetegui widzi w swoim składzie Aarona Cresswella i zdecydował o przedłużeniu jego umowy o rok. Podobnie w klubie zostaje Michail Antonio – nowy trener wyraził duże zadowolenie z posiadania tych dwóch graczy.

Ben Johnson, Angelo Ogbonna i Divin Mubama opuszczą klub.

Oczywiście klub ma wiele celów na innych pozycjach, w tym napastnika, pomocnika  skrzydłowego.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Mark Robson wznowi rolę w akademii – być może będzie pracował z grupą zawodników poniżej 21 lat po zwolnieniu z obowiązków w pierwszej drużynie. Ta rola nie została jeszcze w pełni ustalona ze Stevem Pottsem, obecnym menedżerem, ale będzie to na pewno praca z nim (współpraca lub praca u jego boku).

(Na podstawie doniesień ExWHUemployee)