Kontrakt Roberta Snodgrassa z West Hamem United kończy się w czerwcu przyszłego roku. W umowie widnieje jednak możliwość jej przedłużenia o kolejny rok. David Moyes jest gotów aktywować tą klauzulę.

Wydawałoby się, że opiekun The Hammers jasno określił swoją wizję budowania drużyny, opartej na młodych, głodnych gry zawodnikach. Robert Snodgrass zdaje się nie wpisywać w ten plan, jednak David Moyes jest skłonny zrobić dla swojego rodaka wyjątek.

Były reprezentant Szkocji w momencie skorzystania z opcji przedłużenia swojego kontraktu o rok miałby już 34 lata na karku i powoli zbliżał się do przysłowiowego zawieszenia butów na kołku. Trener Młotów bardzo ceni profesjonalne podejście Snoddy’ego do pracy, dobrą kondycję fizyczną oraz posłuch w szatni. Podczas swojego ostatniego roku na London Stadium Snodgrass miałby odgrywać rolę zbliżoną do tej, którą pełnił Pablo Zabaleta.

Urodzony w Glasgow pomocnik występuje w West Hamie od stycznia 2017 roku. Dotychczas rozegrał w bordowo-błękitnym trykocie 79 meczy, w których zdobył 9 bramek oraz odnotował 16 asyst.