Otwarte okno transferowe to okazja do rozsiewania wielu plotek i insynuacji. Jedną z nich jest rzekomy powrót Felipe Andersona do Lazio. 

David Moyes osiągnął postawiony przez właścicielu klubu cel, jakim było utrzymanie się w Premier League. Szkot po wyczerpującym sezonie dał swoim podopiecznym aż trzy tygodnie urlopu, z czego większość zawodników skrzętnie korzysta. Wśród odpoczywających graczy jest także Felipe Anderson, który na wakacje wybrał się do Włoch.

Brazylijczyk wrzucił na swój profil na Instagramie zdjęcia z Rzymu, co od razu zostało podchwycone przez media. Insynuuje się, że sam piłkarz wraz ze swoim najbliższym otoczeniem rozmawiają z Lazio na temat powrotu na Stadio Olimpico. Informacja została już zdementowana przez brata Andersona, a także przez portal claretandhugh.info, który powołuje się na swoje źródła w klubie.

Felipe Anderson w bordowo-błękitnych barwach rozegrał 67 spotkań, w których zdobył 11 bramek oraz odnotował 10 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia piłkarza z kraju kawy na 25 milionów funtów.