Zapraszamy do zapoznania się z siedmioma ciekawostkami na temat Pedro Obianga, który niedawno przedłużył swój kontrakt z West Hamem United.

1. Pedro Obiang wywodzi się etnicznej grupy Fang, który zamieszkiwał tereny Gwinei Równikowej, Gabonu i Kamerunu. Dzięki temu nasz pomocnik może reprezentować barwy Gwinei Równikowej, Gabonu oraz miejsca swojego urodzenia – Hiszpanii.

2. Hiszpan przeniósł się do Włoch w wieku 16 lat, kiedy to związał się z Sampdorią.

3. Obiang zadebiutował w barwach Sampdorii w zniechęcającej okolicy Stadio Olimpico w Turynie we wrześniu 2010 roku. Wówczas Juventus wygrywał już 2-1 ale po wejściu Pedro na boisko, Sampdoria odegrała się, ostatecznie remisując 3:3.

4. Pedro Obiang zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji najczęściej walczących bark w bark zawodników w Premier League, osiągając średnio 2.8 starć na 22 mecze, w których brał udział. Na 46 wszystkich meczy w angielskiej elicie zanotował skuteczność starć na poziomie 83%!

5. Na wszystkie 60. meczy z udziałem Obianga West Ham przegrał jedynie 16 razy, wygrał 26 i zremisował 17 razy.

6. Pedro Obiang posługuje się czterema językami: hiszpańskim, angielskim, włoskim i francuskim!

7. 25-latek jest jednym z dwóch graczy West Hamu, którzy obecnie studiują politologię. Drugim takim zawodnikiem jest Angelo Ogbonna.