Transfer Javiera Hernandeza kosztował West Ham 16 milionów funtów, tym samym Młoty tego lata wydały już blisko 36 milionów, biorąc pod uwagę ewentualne bonusy, dodatki i premie, kwota ta może zwiększyć się nawet do 45 milionów.

Jednakże udało się również nieco zarobić. Kilku piłkarzy opuściło szeregi The Hammers: Havard Nordveit odszedł za 8 milionów, Enner Valencia za 7, Darren Randolph za 4,5, Ashley Fletcher za 6,5 i prawdopodobnie Sofiane Feghouli za 4 miliony, co daje łącznie 30 milionów czystego zysku.

Po wykonaniu prostego działania na liczbach dwucyfrowych (36-30=6; 45-30=15) jasno wynika, że portfel Sullivana i Golda został w tym momencie uszczuplony o 6 milionów funtów, po podliczeniu dodatków o jakieś 15 milionów.

Na podstawie obserwacji dwóch poprzednich letnich okienek, Młoty dysponują budżetem wahającym się pomiędzy 45, a 50 milionami funtów. Dodatkowo na koncie znajduje się również 8 milionów euro, pochodzące ze sprzedaży Dimitriego Payeta.

Pieniądze inwestowane do tej pory w tygodniówki również wrócą do obiegu. Zarobki Randolpha, Fletchera, Feghouliego, Arbeloi, Calleriego, Nordtveita, Valencii, Tore, Howesa, Forda, Knoyle’a, Westleya, Hendriego i Spiegela nie będą stanowiły już problemu, najczęściej ze względu na sprzedaż lub zwolnienie. Łączna zaoszczędzona kwota oscyluje w granicach 415,000 funtów tygodniowo.

Z tego względu sprowadzenie Harta, Zabalety, Arnautovicia i Hernandeza nie wpłynie na wzrost wynagrodzeń, gdyż łączne zarobki nowych nabytków szacuje się właśnie na lekko ponad 400 tysięcy.