Javier Hernandez wyjawił, że odrzucił oferty z Włoch i Hiszpanii, ponieważ chciał wrócić do – jak sam mówi – najlepszej ligi na świecie.

Hernandez przeprowadził się do Londynu za 16 milionów funtów, raptem dwa lata po opuszczeniu Manchesteru United. Początkowo został wypożyczony do Realu Madryt, by następnie przenieść się do Bayeru Leverkusen.

Zarówno drużyna z Niemiec, jak i Hiszpanii zakontraktowała Meksykanina w ostatni dzień okienka transferowego. Tym razem napastnik ma aż dwa tygodnie, żeby zaaklimatyzować się i przygotować do nowego sezonu.

Chicharito od piątku trenuje ze swoimi nowymi kolegami na obozie przedsezonowym w Niemczech. Nowy nabytek Młotów powiedział Sky Sports News, w jaki sposób ambicje The Hammers zwabiły go ponownie do Premier League.

-Wybór był prosty. Gram w najlepszej lidze świata, w zespole, w którym wszyscy darzą mnie szacunkiem i zaufaniem – powiedział Javier.

-West Ham jest klubem ambitnym. Dużo lepiej radzi sobie na rynku transferowym niż w zeszłym roku. Widać, że chcą walczyć o europejskie puchary.

-To jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Anglii, która stale chce osiągać nowe cele.

-Na stole leżały oferty z innych klubów – hiszpańskiego i dwóch włoskich. Moje ostatnie transfery były finalizowane w ostatnim dniu – teraz potrzebowałem więcej spokoju.

Bramki Hernandeza pomogły United w zdobyciu obu Mistrzostw – w 2011 i 2013 roku. Piłkarz otwarcie przyznał, że 13 sierpnia wraca do swojego starego domu – po chwili oczywiście wyjaśnił, w jakim celu wybiera się na Old Trafford.

-Bronię teraz barw innej drużyny. Chcę zgarnąć trzy punkty i dobrze wejść w nowy sezon – zakończył.