Obrońca Młotów Angelo Ogbonna wierzy, że obecność „zwycięzców” w szatni da West Hamowi United ogromną dawkę motywacji i pewności siebie w nadchodzącym sezonie Premier League.

Włoch sam wygrał dwa tytuły mistrzowskie pod rząd w barach Juventusu i grał w finale Ligi Mistrzów w latach 2013-2015. Dołączając do West Hamu powiększył grono „zwycięzców”, w skład których wchodzą na przykład Jose Fonte (zwycięzca Euro 2016), Andre Ayew (dwukrotny zwycięzca Pucharu Francji) czy Manuel Lanzini (trzy tytuły mistrzowskie w Argentynie i Brazylii). W tym okienku transferowym dołączyli kolejni utytułowani gracze – Pablo Zabaleta, Chicharito i Joe Hart.

To bardzo ważne, że mamy w składzie zwycięzców. Gra u nas część zagranicznych piłkarzy, którzy mają na swoim koncie trofea. Nie tylko nowi koledzy, ale na przykład Fonte, Ayew czy Lanzini. To dla nas bardzo ważne, gdyż oni wnoszą odpowiednie nastawienie. Dzięki temu chcemy osiągać wielkie rzeczy – powiedział nasz numer 21.

Podpisaliśmy umowy z doświadczonymi zawodnikami, co jest korzystne dla klubu. Oni są przyzwyczajeni do wygrywania i dzielą się tym nastawieniem w szatni.

Kariera Angelo Ogbonny w West Hamie to istny rollercoaster. Pierwszy sezon zakończył się kwalifikacjami do Ligi Europy, natomiast w poprzedniej kampanii zespół walczył o utrzymanie. Środkowy obrońca uważa, że nowe nabytki The Hammers zagwarantują walkę o najwyższe cele.

Chcemy zaprezentować się lepiej, niż w poprzednim sezonie. Zarząd zadziałał w odpowiedni sposób, dzięki czemu sprowadziliśmy do siebie klasowych zawodników. To dla wszystkich duża motywacja, zarówno dla piłkarzy jak i pracowników klubu. Myślę, że powinniśmy zacząć sezon krok po kroku. Nie chcemy popełnić tego samego błędu i od początku mówić, że celujemy w pierwszą czwórkę. Najważniejsze, żebyśmy byli skupieni na naszej pracy – zakończył.