West Ham został już połączony z wieloma obrońcami przed styczniowym okienkiem transferowym. Według Tutto Juve, Młoty są zainteresowane podpisaniem kontraktu z obrońcą Juventusu, Konim De Winterem.

Belg jest obecnie wypożyczony do Empoli w Serie A – w tym sezonie wystąpił w tym klubie osiem razy. Mówi się, że macierzysty zespół wysoko ocenia De Wintera, ale zainteresowanie nim może sprawić, że zarobią na graczu dobre pieniądze.

De Winter trafił do Juventusu z belgijskiego Zulte Wagarem. Początkowo dołączył do drużyn młodzieżowych, ale zaliczył dwa występy w seniorskich szeregach Serie A. Jego forma w Empoli przyciągała wzrok, a w sezonie 2022/23 rozegrał osiem meczów i zaczął naprawdę uczyć się swojego fachu w europejskiej czołówce.

Siła De Wintera polega na tym, że ma jasny umysł, a jego sposób stawiania czoła wyzwaniom jest taki, jakby był weteranem – powiedział trener Empoli, Paolo Zanetti w rozmowie z Gazzetta dello Sport. To wielki potencjał.

Prawdopodobnie problemy ze ścięgnem udowym spowodowały, że 20-latek nie otrzymał powołania do reprezentacji Belgii na Mistrzostwa Świata, choć niewątpliwie będzie reprezentował swój kraj w przyszłości

De Winter będzie zapewne częścią przyszłości belgijskiej piłki. Eliminacje do Mistrzostw Europy rozpoczną się wkrótce po zakończeniu Mistrzostw Świata i być może zostanie wybrany do tej kampanii.

Mówi się, że Młoty są zainteresowane umową, ale nie są osamotnieni. W rywalizacji będą uczestniczyć inne kluby Premier League, takie jak  Southampton i Crystal Palace. Niemieckie media podają, że Bayer Leverkusen i Borussia Monchengladbach także przyglądają się De Winterowi.

Samo zainteresowanie nie wystarczy. Podpisanie kontraktu z De Winterem nie przyjdzie łatwo – rzekomo Juventus tak naprawdę nie chce stracić 19-latka i rozważa różne opcje

Belg mógłby wnieść coś do wszystkich zainteresowanych klubów. Z pewnością wygląda na zawodnika, który będzie przyszłą gwiazdą futbolu na światowym poziomie. Wszystkie zainteresowane zespoły mają przyzwoite osiągnięcia w udostępnianiu młodym graczom możliwości do gry. To mogłoby przekonać zawodnika do przeprowadzki do Premier League – spodobałoby mu się to wyzwanie.

Zawodnik jest wyceniany na 15-20 milionów funtów przez włoski klub. Wkrótce okaże się, czy zainteresowanie Młotów jest prawdziwe i czy będzie kontynuowane w styczniowym okienku transferowym.