ExWHUEmployee potwierdził dobre wieści dla wszystkich związanych z klubem. Według Ex’a, Maxwel Cornet i Kurt Zouma są w pełni zdolni do starcia West Ham United w Premier League z Arsenalem. Obydwaj znajdą się w składzie, który za nieco ponad 4 tygodnie zmierzy się z drużyną Mikela Artety.

W szczególności Cornet jest bardzo wyczekiwanym graczem na boisku po kontuzji łydki, która wykluczyła go z gry na ponad miesiąc, utrudniając plan Davida Moyesa w ataku, który do tej pory miał trudności ze strzelaniem bramek.

26-latek może grać jako skrzydłowy, boczny obrońca lub napastnik, co może pozwolić Moyesowi na bardziej regularną zmianę formacji i taktyki. Potencjalne wykorzystanie go jako napastnika obok Gianluci Scamacci może być skuteczną sztuczką menadżera West Hamu, z włoskim napastnikiem walczącym o formę od czasu przybycia z Sassuolo.

 Jesteśmy prawie pewni, że obaj gracze będą dostępni na mecz – powiedział ExWHUemployee.

Chociaż w tabeli panuje mocny „ścisk” i różnice punktowe są minimalne – do odrobienia dla większości klubów, Młoty znajdują się tylko punkt nad strefą spadkową, mając prawie 40% rozegranych spotkań. Oznacza to, że ​​na Moyesie ciąży duża presja, kiedy wrócimy do akcji w Boxing Day. Szkot desperacko potrzebuje swoich letnich transferów, aby znaleźć jakąś formę, gdy ich kampania wróci do gry.

Wygląda na to, że Moyes utrzyma się w tej chwili u steru

Klub, podobnie jak wszystkie inne, znajduje się tej zimy w nieznanej dotąd sytuacji, ponieważ trwa przerwa w środku sezonu, przeznaczona na Mistrzostwa Świata w Katarze. Wydaje się jednak, że jest to pozytywne dla West Hamu, który przeszedł trudną pierwszą połowę sezonu Premier League i potrzebował tego czasu na regenerację i powrót do gry ważnych graczy.

West Ham udaje się do Arsenalu, aby zmierzyć się z liderem ligi w londyńskich derbach, w których drużyna Moyesa musi po prostu coś osiągnąć, aby poprawić nastrój we wschodnim Londynie. Wielu przecież straciło cierpliwość do menedżera po tak słabych dotychczasowych występach.