Jak podaję znany i szanowany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, West Ham United negocjuje z Interem Mediolan transfer Davide Santona. Włoch miałby przenieść się do wschodniego Londynu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego po zakończeniu kampanii 2016/17. 

Rozmowy obu klubów są w zaawansowanym stadium. West Ham jest gotowy zapłacić Nerazzurrim 460 tysięcy funtów za roczne wypożyczenie. Jeśli piłkarz przekonałby Slavena Bilicia i klub do wykupienia to wtedy konto mediolańczyków wzbogaciłoby się o pięć milionów funtów.

Chorwacki menedżer Młotów bardzo ceni utalentowanego obrońcę, za uniwersalność. 25-latek z powodzeniem może występować na lewej i prawej stronie defensywy. I akurat na tych pozycjach West Ham potrzebuje wzmocnień.

Gra w Premier League nie jest czymś nowym dla Santona, gdyż zawodnik reprezentował barwy Newcastle United w latach 2011-2015. Łącznie we wszystkich rozgrywkach 8-krotny reprezentant Italii rozegrał dla Srok 94 mecze, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył pięć asyst.

Miniony sezon nie był udany dla Włocha, który wystąpił tylko w 13 spotkaniach Interu i zaliczył jedną asystę.