Nie było zaskoczenia! Michail Antonio został wybrany najlepszym piłkarzem sierpnia w Premier League.

Snajper Młotów znakomicie rozpoczął sezon 2021/22, bo od zdobycia trzech bramek i zaliczenia czterech asyst, w trzech pierwszych meczach ligowych. Ponadto podczas meczu z Leicester City, Antonio pobił rekord Paolo Di Canio i został najlepszym strzelcem Młotów, w historii rozgrywek Premier League. Na swoim koncie ma już 50 trafień.

– Szczerze mówiąc, to jest niesamowite! Wychodzę na boisko i wykonuję swoją pracę, a otrzymanie wdzięczności i nagród za to jest niesamowite. Sierpień nie był tylko kolejny miesiącem. Wiedziałem, że byłem blisko pobicia rekordu i dążyłem do tego. Teraz chcę iść jak najdalej do przodu, aby nikt nie mógł mnie dogonić – powiedział Antonio.

Dla 31-letniego napastnika jest to druga taka nagroda w karierze. Pierwszy raz sięgnął po statuetkę dla najlepszego piłkarza miesiąca – w lipcu 2020 roku. Antonio jest też szóstym graczem WHU, który został tak wyróżniony. Wcześniej zrobili to: Stuart Pearce (luty 2001), Anton Ferdinand (styczeń 2006), Scott Parker (luty 2011), Diafra Sakho (październik 2014), Jesse Lingard (kwiecień 2021) oraz dwukrotnie Michail Antonio (lipiec 2020, sierpień 2021). Warto wspomnieć również, że Mikey stał się też drugim Jamajczykiem z tą nagrodą, po Robbiem Earle (luty 1997).