Maxwel Cornet jest zdeterminowany, aby zapewnić Młotom wsparcie w trudnym dla nich momencie sezonu. David Moyes szczególnie liczy na niego, gdy krajowe rozgrywki powrócą po przerwie międzynarodowej w kwietniu. Wówczas Iworyjczyk powinien być w pełni sprawny, aby wnieść swój wysiłek do drużyny na pełne 90 minut.

Cornet nie może się doczekać, aby odegrać swoją rolę w West Hamie United, pomagając wspiąć się drużynie w górę tabeli Premier League na końcowych etapach trwającej kampanii.

Napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej wszedł z ławki rezerwowych w meczu z Aston Villą w niedzielę, by zagrać swój pierwszy mecz w Premier League od czasu kontuzji łydki w październiku zeszłego roku – otrzymał także ważne dla niego minuty w czwartkowym meczu Ligi Konferencyjnej z AEK Larnaka

Dobrze jest być z powrotem z chłopakami. Minęło trochę czasu od kiedy mnie nie było na boisku, ale teraz naprawdę cieszę się, że jestem w drużynie i próbuję pomóc chłopakom – powiedział Cornet.

Nie było to łatwe, ponieważ moja kontuzja była skomplikowana. Cały personel West Hamu wspierał mnie z całych sił. Teraz jest już w porządku, czuję się bardzo dobrze, jestem pewny siebie i ruszam do przodu. Sumiennie pracowałem podczas rekonwalescencji we Francji, bo już wiedziałem, że po powrocie będzie ciężko. Mamy dużo weekendowych gier, a w środku tygodnia mecze europejskie i muszę być gotowy na wszystkie, dlatego naprawdę przykładam się bardzo mocno do rehabilitacji.

Aston Villa: To był frustrujący mecz, ale kiedy nie możemy wygrać, ważne jest, aby nie przegrać

Byliśmy mocni, ale straciliśmy pierwszego gola. Na szczęście zdobyliśmy bramkę z rzutu karnego i to było ważne dla umysłu i pewności siebie przed następnym spotkaniem. Pokazaliśmy nasz charakter. Istotne było, aby kontynuować tę samą drogę po wygranej na Cyprze. Jeśli nie możemy wygrać, ważne jest to, aby nie tracić punktów – na koniec sezonu zdobycze z remisów mogą być naprawdę na wagę złota.

Chcemy wygrać mecz z AEK Larnaka przed przerwą reprezentacyjną, bo to da nam pewność siebie i motywację do dalszej pracy po powrocie ze swoich krajów – zakończył Cornet.