Marsylia obniżyła cenę wywoławczą za Duje Caletę-Cara do 15 milionów funtów, wynika z raportu The Daily Mail. Szef Młotów, David Moyes desperacko potrzebuje wzmocnienia, zanim styczniowe okno transferowe się zamknie.

Według raportu The Daily Mail, zespół Ligue 1 żąda teraz 15 milionów funtów dla 25-letniego środkowego obrońcy. Oznacza to niewielki spadek opłaty z 17 milionów funtów, której chcieli na początku tego tygodnia (Sky Sports News Transfer Show) .

Z pewnością 15 milionów funtów to bardzo dobra wartość jak dla reprezentanta Chorwacji – David Moyes nie powinien się wahać, by zabrać go na londyński stadion.

Znany portal IBWM zajmujący się analizą piłki nożnej i skautingiem,  niedawno określił Caletę-Cara, jako „wyjątkowy talent”. 25-latek jest wysoki i władczy w powietrzu, a także bardzo zwinny z piłką. Jest bardzo silnym wszechstronnym obrońcą i niezmiernie poprawiłby linię obrony Młotów.

Mając zaledwie trzy i pół dnia do zamknięcia styczniowego okna transferowego, West Ham powinien zacząć działać. Podpisanie umowy z Chorwatem za jedyne 15 milionów funtów byłoby bardzo sprytnym posunięciem ze strony Młotów.