Po nieudanej próbie zrekrutowania Svena Botmana z Lille, a następnie Benoîta Badiashile’a z AS Monaco, Newcastle rozważa pozyskanie francuskiego środkowego obrońcy West Hamu – Issę Diopa, który był już rozważany przez Newcastle na początku okienka transferowego.

Diop ma kontrakt z Młotami do czerwca 2023 roku, ale zachęca nowy zarząd Srok swoim doświadczeniem w Premier League i ogólnie pojętą niezawodnością. Jak podaje L’Equipe, Diop jest tak niezawodny, że po pierwszej części sezonu, w której był wykorzystywany głównie w Lidze Europy i Pucharach, znalazł miejsce w podstawowej „11” Davida Moyesa w Premier League.

Gracz ma jednak pewne wahania co do tego transferu, ponieważ Newcastle jest obecnie „kandydatem” do spadku z Premier Legue

Obecne 18. miejsce Newcastle może osłabić rozmowy na temat odejścia Diopa, ponieważ zajmujący piąte miejsce West Ham walczy o udział w Lidze Mistrzów – mogą zaważyć kwestie finansowe. Dyskusje toczą się w ostatnich godzinach między kierownictwem Srok, a agentami francuskiego obrońcy.

Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, pozostanie kwestia przekonania West Hamu – kluby Premier League niechętnie godzą się, by nie sprzedawać zawodników do Newcastle. Jak będzie w tym przypadku?

ExWHUemployee wydał bieżący komunikat dotyczący ewentualnego ruchu transferowego Diopa

Raporty powiązały Issę Diopa z Newcastle. Możemy potwierdzić zainteresowanie i dyskusje, jednak klub poinformował, że nie sprzeda go, dopóki nie znajdzie jego zastępcy. W tym momencie nie ma nikogo zakontraktowanego, więc żaden ruch dla Diopa nie może być usankcjonowany niezależnie od tego, czego chciałby zawodnik. Jeśli zostanie znaleziony zastępca, wówczas dopiero umowa może dojść do skutku.