Callum Marshall w przeciągu kilku najbliższych dni zostanie wysłany na wypożyczenie. 19-latek drugą część sezonu spędzi w zespole West Bromwich Albion.

Dziennikarze dodają, że przed wyjazdem z Londynu napastnik podpisze jeszcze nową umowę, która zwiąże go z West Hamem do czerwca 2027 roku. Irlandczyk z Północy jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników Akademii, a niedawno otrzymał także szansę debiutu w pierwszej drużynie. Marshall pojawił się na boisku w pucharowym spotkaniu przeciwko Bristol City, zmieniając w 80. minucie Aarona Cresswella.

Swoimi występami w drużynach młodzieżowych snajper udowodnił, że ma odpowiednie predyspozycje do rywalizacji na najwyższym poziomie. Sztab szkoleniowy uznał jednak, że lepszą opcją dla jego rozwoju będzie jednak wypożyczenie. David Moyes postanowił, że w obliczu rywalizacji z Ingsem, Mubamą oraz Antonio, Marshall najpewniej nie dostawałby oczekiwanej ilości minut, co z pewnością ograniczałoby realizowanie jego potencjału.

West Ham zaakceptował propozycję czasowego transferu ze strony West Bromwich Albion, a zielone światło dał również sam zawodnik. Marshall niebawem uda się do Midlands celem przejścia badań medycznych oraz podpisania wszystkich dokumentów.

The Baggies z dorobkiem 45 punktów zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli Championship, które gwarantuje im udział w play-offach. Do prowadzącego Leicester tracą aż 21 punktów, zaś czwarte Leeds wyprzedza ich o 12 oczek.

Marshall pewnie nie od razu wejdzie do pierwszej jedenastki, bowiem zespół dysponuje takimi napastnikami jak Josh Maja, Daryl Dike, czy Brandon Thomas-Asante. Przed zawodnikiem Młotów spore wyzwanie, ale już nie raz pokazywał, że nie brak mu umiejętności.