Według Seana Whetstone’a, West Ham udzielił Pablo Fornalsowi pozwolenia na rozpoczęcie rozmów w celu przypieczętowania jego odejścia w tym miesiącu do Realu Betis.

Dziennikarz poinformował na Twitterze, że Hammers dali Hiszpanowi zielone światło na rozpoczęcie rozmów z drużyną Manuela Pellegriniego i według doniesień, rozmowy są obecnie na zaawansowanym etapie.

26 stycznia hiszpański portal Estadio Deportivo poinformował, że do sfinalizowania transakcji pozostało jedynie przekonanie drużyny z Sewilli do zatwierdzenia transferu hiszpańskiego piłkarza w tym miesiącu.

Fornals nie ukrywał, że pragnie powrotu do rodzinnego kraju, ale sądzono, że będzie musiał poczekać do lata, ponieważ nie było żadnych napływających ofert – Pellegrini zaoferował mu „ratunek” jeszcze zimą.

Jest całkiem jasne, że Fornals zdecydowanie nie jest tym samym zawodnikiem, którym był w West Hamie kilka sezonów temu, kiedy był jednym z pierwszych nazwisk w składzie Davida Moyesa.

Real Betis jest na końcowym etapie sprzedaży Luiza Henrique, co zapewni mu niezbędne fundusze na ubieganie się o Pablo Fornalsa. Hiszpan może zatem ponownie połączyć siły ze swoim byłym menadżerem z West Hamu – Manuelem Pellegrinim w Realu Betis.