West Ham United potwierdza kontrakt z angielskim pomocnikiem Kalvinem Phillipsem na wypożyczenie do końca sezonu 2023/24. 28-latek dołącza do Hammers z Manchesteru City i może zadebiutować w czwartkowym meczu Premier League z AFC Bournemouth na London Stadium.

31-krotny reprezentant Anglii, rozpoczął każdy mecz, gdy Anglicy dotarli do finału UEFA Euro 2020 i zagrali się w finałach Mistrzostw Świata FIFA 2022.

Na poziomie klubowym, zawodnik poprowadził swój młodzieżowy klub Leeds United do Premier League, po czym latem 2022 roku przeniósł się do Manchesteru City i zdobył z nim mistrzostwo kraju, Puchar Anglii, Ligę Mistrzów, Superpuchar i Klubowe Mistrzostwa Świata w zeszłym roku.

Przed zawodnikiem spore wyzwania w West Hamie. Phillips ma ogromną motywację, aby pokazać swoje najlepsze cechy w koszulce Claret & Blue

Naprawdę cieszę się, że tu jestem – powiedział zawodnik, który będzie nosił koszulkę z numerem 11. Zawsze było wiele spekulacji na temat mojej przeprowadzki do West Hamu, więc jestem naprawdę podekscytowany, że teraz będę mógł tutaj grać. Jest tak wiele do osiągnięcia z tym klubem i na to czekamy w drugiej połowie sezonu – chcę być tego częścią.

Jest niewiarygodna grupa i jeśli mogę wejść i dodać jakość, którą mam i chcę ją w West Hamie pokazać, to jestem pewien, że możemy dać fanom wiele do ekscytacji od teraz do końca sezonu.

Menedżer David Moyes wierzy, że Phillips doda wiele wartości do składu, co zapowiada ekscytującą drugą połowę kampanii 2023/24

Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy wprowadzić gracza o jakości Kalvina do West Hamu – powiedział Moyes, który dodaje Phillipsa do grupy środkowych pomocników, w skład której wchodzą już James Ward-Prowse, Edson Álvarez i Tomáš Souček.

Byliśmy jego wielkimi wielbicielami przez długi czas i wierzymy, że doda siły i rywalizacji naszemu składowi. Kalvin jest pomocnikiem reprezentacji Anglii z udokumentowanym doświadczeniem w Premier League – cieszymy się, że możemy powitać go w grupie i nie możemy się doczekać współpracy z nim – powiedział menadżer Młotów.