Trener Akademii West Hamu – Mark Robson – był rozczarowany niektórymi młodymi zawodnikami, którzy w zeszłym tygodniu znaleźli się w pierwszym zespole Młotów. David Moyes powołał ośmiu obecnych graczy z Akademii do meczu Ligi Europejskiej z Dinamo Zagrzeb

Robson dał ostrzeżenie tym, którzy ostatnio byli związani z pierwszą drużyną

Może oczekiwałem od nich czegoś więcej, jeśli dostali taką możliwość. Utrzymanie się w tym obszarze i wokół niego wymaga dużo ciężkiej pracy i prawdziwej spójności z tym, jak grasz. Muszą utrzymać te standardy, a potem stać się jeszcze lepsi. 

Prawdziwe zasługi należą się również menedżerowi (Moyesowi), ponieważ umieszczenie pięciu graczy nie zdarza się często – powiedział Robson. Danie pięciu młodym graczom takiej szansy, a później wprowadzenie kolejnych dwóch do gry, jest genialne dla Akademii. 

Dla chłopców tutaj również jest to wspaniałe, ponieważ wiedzą, że jeśli utrzymają wysokie standardy, może pojawić się kolejna okazja, a ta okazja może pomóc pozostać w pierwszej drużynie jeszcze dłużej. 

Z punktu widzenia zawodników, to jest jak drogowskaz: utrzymuj swoje standardy na wysokim poziomie, a to zaprowadzi Cię tam, gdzie chcesz.