West Ham rozważa złożenie oferty za skrzydłowego Hull City, Keane’a Lewisa-Pottera, w styczniowym oknie transferowym. Tak wynika z raportu Hull Daily Mail. Menadżer Młotów na pewno szuka nowego środkowego napastnika, ale czy rzeczywiście spogląda także w kierunku skrzydłowego Lewisa-Pottera?

Michail Antonio, jest obecnie jedynym uznanym starszym środkowym napastnikiem na London Stadium. Moyes bezwzględnie musi zwiększyć konkurencję na tej pozycji i dbać o 31-latka. W ostatnich tygodniach Antonio gra znacznie poniżej swoich możliwości, które niejednokrotnie już pokazał. Czy jednak jest to bezpośredni skutek braku konkurencji?

Moyes podczas jednej ze swoich wypowiedzi do mediów przekazał:

Byłem zawodnikiem i nie zawsze rywalizacja jest tym, czego potrzebujesz. Czasami chcesz wiedzieć i mieć pewność, że będziesz wybierany co tydzień. Szukamy lepszych, ale nie tylko od Mika. Jego gole nie są najważniejsze. Szukam jego poziomu – standardów z czasu, gdy wszyscy mówili o nim, że jest niewiarygodny. Wierzę, że jego trafienia przyjdą.

20 milionów funtów za Keane’a Lewisa-Pottera

Hull Daily Mail twierdzi, że Młoty ściśle monitorują 20-letniego skrzydłowego przed styczniowym oknem transferowym. Zespół ze wschodniego Londynu ma podobno pokusić się o złożenie oferty za zawodnika, ale wiadomo, że nie będzie on tani. Hull może bowiem zażądać nawet 20 milionów funtów.

Lewis-Potter gra głównie jako lewy lub prawy skrzydłowy. Był w dobrej formie w League One dla Hull w zeszłym sezonie, zdobywając 13 bramek i sześć asyst w 43 meczach ligowych. Ma na swoim koncie w tej kampanii pięć bramek i cztery asysty w 23 spotkaniach. 20-latek ma imponujące tempo i bardzo dobrze wykańcza akcje. Pod wieloma względami jest podobny do Jarroda Bowena.