Po trzech kolejkach Leicester niespodziewanie miało na swoim koncie komplet trzech zwycięstw. Zespół Brendana Rodgersa chciał przedłużyć dobrą passę, lecz na ich drodze stanął West Ham. The Hammers wygrali wcześniej jedno spotkanie i to bardzo efektownie. Pokonali tydzień temu 4:0 Wolverhampton.

Szanowana strona analityczna piłki nożnej WhoScored.com podsumowała wyniki tej kolejki Premier League i wyraziła opinię o West Ham United. „Drużyna nie ma znaczących słabości”.

Debiutanckie zwycięstwo było spełnieniem marzeń Coufala

Zaledwie trzy dni po zakończeniu transferu do West Ham ze Slavii Praga, Coufal został wybrany do podstawowej 11 na King Power Stadium. Bezproblemowo wszedł na prawą stronę pięcioosobowej obrony Hammersów. Czech w mediach szybko podziękował kolegom z drużyny za sposób, w jaki pomogli mu w integracji.

 „To był dla mnie idealny debiut.  Przed meczem byłem trochę zdenerwowany, ale muszę podziękować wszystkim moim kolegom z drużyny, ponieważ wspierali mnie każdego dnia odkąd dołączyłem, a zwłaszcza Tomáš [Soucek]. Mamy dobrą drużynę i mam nadzieję, że wygramy również następny mecz. Poziom piłki nożnej w Premier League jest tak wysoki, jak się spodziewałem. Było bardzo szybko i bardzo ciężko, ale teraz jest to spełnienie marzeń dla mnie”– dodał Czech.

Przejście na formację 5-4-1 uczyniło Młoty wydajną, odporną maszyną do kontrataku, zdolną do tworzenia i wykorzystywania szans przeciw każdemu przeciwnikowi. Pomimo posiadania nieco ponad 30% piłki i ukończenia zaledwie 70% podań na King Power Stadium, Irons dali 14 strzałów na bramkę, trafiając trzy z nich. Młoty ograniczały ataki Leicester i spowodowały, że ich rywale mieli tylko 4 sytuacje, z których żadna nie została zakończona golem.

Drugie czyste konto Fabiana

To także ważny dzień Łukasza Fabiańskiego. Dla bramkarza reprezentacji Polski, to drugi mecz z rzędu z czystym kontem. Po raz pierwszy w tym sezonie zachował czystą kartę tydzień temu w meczu z Wolverhampton. Oby dobra passa trwała jak najdłużej.

Declan Rice: „To trzy świetne występy ligowe z rzędu”

Rice uważa, że ​​West Ham szybko udowadnia, że ​​jest w stanie grać dobrze i musi utrzymać ten poziom po przerwie reprezentacyjnej, która właśnie się rozpoczęła. Choć sam nie zapisał swojego nazwiska do strzelonych bramek, to w rozmowach pomeczowych wyraził wielki szacunek dla gry swoich kolegów.

„To było niewiarygodne popołudnie. Mieliśmy wcześniej pecha, że ​​nie zgarnęliśmy ani jednego punktu w Arsenalu. W zeszłym tygodniu byliśmy świetni przeciwko Wolves, a w tą niedzielę był to kolejny rewelacyjny mecz.  Daliśmy radę.” – dodał.

Kapitan Młotów wyraził uznanie dla debiutu Vladimira Coufala:

Specjalne wyróżnienie dla Vladimira, którego dzisiaj uważam za absolutnie wybitnego. Najlepszy zawodnik, wojownik. Brawa dla niego”.

Także Michail Antonio jest w swojej życiowej formie. Strzelił dziesięć goli w ostatnich jedenastu meczach w Premier League. Osiem z nich miało miejsce w ostatnich pięciu meczach wyjazdowych West Ham.

Irvine chwali West Ham po fantastycznym zwycięstwie

Zapytany o sekret tak dobrych wyników w dwóch ostatnich meczach, Irvine powiedział:

„Wszyscy wykonują swoją pracę bardzo dobrze. Forma zespołu jest fantastyczna, zarówno w posiadaniu piłki, jak i poza nią, a zawodnicy wykazali się wielką etyką pracy i wzajemnym zaangażowaniem. Zawodnicy rozumieją, jak ważne jest czyste konto, widać było to podczas celebrowania niektórych momentów”. 

Irvine szybko podkreślił rolę, jaką David Moyes odegrał w wynikach przeciwko Wolves i Leicester, mimo że musiał się izolować. Ujawnił, że Szkot powinien wrócić na treningi w tym tygodniu.

„David był mocno zaangażowany we wszystko. Wybiera drużynę i decyduje o zmianach, a my po prostu przekazujemy wiadomości i realizujemy polecenia. To fantastyczne, jak gracze zaakceptowali tą nową sytuację”.

Dotychczasowa historia spotkań między Leicester a West Hamem jest bardzo bogata. Na 84 starcia zespół West Ham wygrał 32 razy i zanotował 31 porażek oraz 21 remisów.