22 kluby z Barclays FA Women’s Super League i FA Women’s Championship zaczynają dzisiaj rywalizację w pierwszej rundzie meczów grupowych Pucharu Ligi Kontynentalnej Kobiet.

O początku sezonu w wykonaniu West Ham Women wszyscy chcielibyśmy szybko zapomnieć. Po zanotowaniu remisu 1:1 z Tottenhamem w meczu otwarcia, The Hammers zostały pokonane 9:1 przez Arsenal, a później przegrały 1:0 z Reading. Presja rośnie, a zawodniczki z Londynu potrzebują jak najszybciej pozytywnego bodźca.

Mecze z grupy D Pucharu Ligi Kontynentalnej w żaden sposób nie wykraczają poza możliwości West Ham United, ale graczki są aktualnie w kiepskiej formie i ciężko jest być optymistą, że w najbliższym czasie uzyskają tę długo oczekiwaną jakość.

Dzisiejsze ich rywalki z Brighton & Hove Albion będą dziś grały na 100% możliwości, bo mają potężną ochotę zakwalifikować się do ćwierćfinału Pucharu, a  biorąc pod uwagę ich niedawną formę, szanse mają spore.

W drużynie West Ham United są dwie Polki – Wiktoria Fronc oraz Wiktoria Kiszkis. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, że w spotkaniu zobaczymy którąś z dziewczyn.